Děsivá infografika ukazuje dosah nové ruské hypersonické střely: Londýn za 20, Berlín za 15 minut (video)
RSS

Děsivá infografika ukazuje dosah nové ruské hypersonické střely: Londýn za 20, Berlín za 15 minut (video)


Eskalace ze strany USA, která má ve skutečnosti za cíl znesnadnit (ne-li přímo znemožnit) mírové řešení konfliktu na Ukrajině po nástupu Trumpa, přinesla očekávanou reakci.
Šlo samozřejmě o tolik komentované použití hypersonické střely Orešnik k útoku na Ukrajinu. Nicméně zbraně dlouhého doletu ATACMS Ukrajinci obsluhovat neumí, stejně jako britské Storm Shadow.
Jisté tedy je, že obsluha byla poskytnuta NATO, které je tímto plně zapojeno do konfliktu. A NATO nejsou jen USA, je to také značná část Evropy. Právě tam by údajně mohly zamířit další hypersonické rakety, pokud se i nadále budou Západem otevřeně podporovat útoky na území Ruska raketami dlouhého doletu.
Brzy po varování, že nově rozmístěná ruská hypersonická střela „Orešnik,“ která je schopná nést jadernou hlavici, je schopna zasáhnout jakékoli evropské hlavní město maximální rychlostí Mach 10+ – což je výrazně rychlejší než kulka – ruská státní média vydala níže zlověstnou infografiku.
Tvrdí, že východoevropská hlavní města by mohla být zasažena během několika minut a že Berlín je dosažitelný za pouhých 15 minut. Uvádí hlavní města tak daleko od raketového odpalovacího komplexu Kapustin Jar, jako je Londýn a Paříž, kam se Orešnik dostane za pouhých 20 minut.
To znamená, že pokud by se rozpoutalo příslovečné peklo a do Evropy by přišla 3. světová válka, tyto populace by měly velmi málo času na to, aby se dostaly do úkrytu.
 




Russian media released a new graphic showing Oreshnik missile flight times to major cities in Europe pic.twitter.com/Ry7yLymK2n — Preston Stewart (@prestonstew_) November 22, 2024


Ve čtvrtek Moskva šokovala svět poté, co bylo šest nezávislých válečných hlavic nové balistické rakety středního doletu odpáleno na raketovou továrnu Južmaš v ukrajinském Dněpru.



Putin tak demonstroval, že Západ překročil jeho „červené čáry“ poté, co Kyjevu udělil povolení k útoku na dálku.



Více informací prostřednictvím  stránky pro monitorování  války:




Ukrajinské Hlavní zpravodajské ředitelství (HUR) poskytlo další podrobnosti a uvedlo, že „Orešnik“ odkazuje na výzkumný projekt, zatímco operační raketový systém se jmenuje „Kedr“. Mezi jeho známé specifikace patří:




Šest hlavic, z nichž každá nese šest submunic.



Rychlost koncové fáze vyšší než Mach 11.

Pokud se skutečně jedná o balistickou raketu středního doletu, jak naznačuje Putin, její  dolet by se mohl prodloužit až na 5 500 kilometrů .



To by porušilo Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) z roku 1987, kterou podepsaly USA a Sovětský svaz za účelem eliminace těchto raket. Rozvoj systému Kedr by tedy znamenal porušení této dohody ze strany Ruska.




K výše zmíněné smlouvě INF je třeba připomenout, že to byly USA, kdo ji před 5 lety vypověděl, takže v tomto ohledu v podstatě k žádným porušením nedošlo.



Vladimir Putin  již v červenci  varoval: „Dnes se vývoj takových systémů v Rusku blíží ke konci.  Přijmeme zrcadlová opatření k jejich rozmístění, přičemž vezmeme v úvahu akce Spojených států, jejich satelitů v Evropě a v dalších regionech světa .“



* * *



Den po ruském útoku na Ukrajinu s  tím, co byly zjevně velké, velmi rychlé  a nové rakety středního doletu, o nichž mnoho médií původně uvádělo, že jde o mezikontinentální balistické rakety, Kreml potvrdil, že odpálil  špičkovou hypersonickou střelu, pro kterou neexistuje žádná obranná schopnost ji zachytit .



Rusko říká, že Washington nyní pochopil a byl schopen jasněji pochopit Putinova varování a červené čáry po raketovém útoku na zařízení ukrajinského obranného průmyslu v Dněpropetrovsku ve čtvrtek ráno. Nová hypersonická zbraň, nazvaná  „Orešnik“, je schopna nést jadernou hlavici .



„Nepochybujeme o tom, že současná administrativa ve Washingtonu měla příležitost se s tímto oznámením seznámit a pochopit ho,“  řekl  novinářům mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.



Putin řekl, že eskalace Západu, která byla tento týden vidět při schvalování ukrajinských útoků dlouhého doletu na Rusko zbraněmi vyrobenými v USA a Velké Británii, dělá z Ukrajiny „globální“ konflikt.



Silně naznačil, že tento globální aspekt války znamená, že útoky na západní cíle nelze vyloučit. Ve stejný den ministerstvo zahraničí uvedlo, že americká raketová základna v Polsku je  primárním cílem .



Peskov dále označil Putinovo poselství po hypersonickém útoku  za „komplexní, jasné a logické.“  Ruský vůdce povolil novou raketu pro vstup do sériové výroby.



„Klíčovým poselstvím je, že bezohledná rozhodnutí a akce západních zemí – které vyrábějí rakety, dodávají je na Ukrajinu a následně se podílejí na provádění úderů na ruském území – nemohou zůstat bez odezvy,“ pokračoval Peskov.



V pátek začaly ruské státní mediální zdroje zveřejňovat specifikace rakety Orešnik a tvrdí, že létá rychlostí  Mach 10  a může dosáhnout vzdálenosti 5 500 km (jako zbraň středního doletu).



Ruské raketové velení také informovalo Putina, že projektil je  schopen zasáhnout jakýkoli evropský cíl …



„Jedinečnou vlastností raketového systému Orešnik je, že za prvé je to raketa středního doletu – létá do vzdálenosti 1 000 až 5 500 kilometrů – a za druhé je hypersonická a létá rychlostí Mach 10,“  řekl  Sputniku plukovník ruské armády ve výslužbě a vojenský analytik Viktor Litovkin.



„Západ nemá rakety, které létají takovou rychlostí, ani hypersonické střely,“  pokračoval. „Ačkoliv se USA opakovaně chlubily, že takové rakety mají, nikdy nepředvedly let rakety.



Zdálo se, že ukazují rakety, které letěly nadzvukovou rychlostí 5,5krát vyšší než je rychlost zvuku nebo Mach 5,5. Nicméně hypersonická rychlost začíná na Mach 6-7.“



Nezávislý geopolitický web  Moon of Alabama  souhlasí a nazývá to  obrovskou změnou hry :




Raketa odpálená z Ruska  může zasáhnout jakýkoli cíl v Evropě za méně než 20 minut . Při opětovném vstupu do atmosféry dosahují hlavice rakety hypersonické rychlosti  3-4 kilometry za sekundu .



Na světě neexistuje žádný systém protivzdušné obrany, který by je mohl zastavit.



Překvapivá a úspěšná demonstrace tak  obrovské schopnosti je budíčkem pro evropské stratégy .



Ukolébáni neokonzervativními řečmi o nadřazenosti Západu a domnělé ruské neschopnosti, Evropané dychtivě spojili svůj osud s zástupnou válkou proti Rusku.



Po porážce v boji o komodity z oblasti Donbasu se zasadily o  rozšíření dosahu svých zbraní  do Ruska.



Výsledky jsou nyní k dispozici.  Evropa je bezbranná proti novým ruským zbraním, které mohou zasáhnout každé politické a průmyslové centrum Evropy s ničivou silou  a jen několik minut po upozornění.




A Putin včera Západu připomněl:




„Věříme, že Spojené státy udělaly chybu, když v roce 2019 jednostranně zničily smlouvu INF pod za vlasy přitaženou záminkou.“




Spojené státy byly o odpálení rakety informovány krátce před odpálením prostřednictvím kanálů pro snížení jaderného rizika, což podtrhuje závažnost události.





The Pentagon has confirmed that the US was warned in advance about the "Oreshnik" missile attack via nuclear security channels. NOTICE: they did not warn the EU, so the pucker factor in the EU watching that ICBM launch must have been intense. Can you imagine?? pic.twitter.com/mfKfY58bn2 — Old Lion (@OldLion1965) November 21, 2024


Zajímavé je, že zatímco USA informovány byly, EU či jakákoli evropská členská země NATO informovány nebyly.



Níže je přehled a parafráze hlavních bodů Putinova čtvrtečního projevu a varování Západu:



Nasazení nové hypersonické střely „Orešnik“




Putin potvrdil, že Rusko použilo svůj nejnovější hypersonický balistický raketový systém, přezdívaný „Orešnik“ (líska), během útoku na zařízení ukrajinského obranného průmyslu v Dněpropetrovsku ve čtvrtek ráno.



Raketa je součástí nové generace zbraní středního doletu Moskvy a údajně se pohybuje rychlostí až Mach 10 (2,5-3 kilometry za sekundu).



Putin zdůraznil, že žádné existující systémy protivzdušné nebo protiraketové obrany, včetně těch, které rozmístily USA v Evropě, nejsou schopny Orešnik zachytit. 



„Dnes neexistují žádné prostředky, jak takovým zbraním čelit,“  řekl a dodal, že úder úspěšně zasáhl jeden z největších ukrajinských průmyslových komplexů ze sovětské éry, který vyrábí raketovou technologii.




Američané dělají ukrajinský konflikt globálním




Putin obvinil USA a NATO ze záměrné eskalace krize tím, že poskytly Kyjevu vysoce přesné zbraně dlouhého doletu schopné zasáhnout ruské území.



Tento týden Ukrajina použila americké rakety ATACMS a britské systémy Storm Shadow k úderům na cíle v ruské Brjanské a Kurské oblasti.



Putin řekl, že tyto útoky demonstrují záměr Západu přeměnit ukrajinský konflikt v globální válku.



Zdůraznil, že tyto zbraně nemohou být použity bez přímého zapojení vojenských specialistů USA a NATO.  „Tento regionální konflikt vyvolaný Západem nyní získal globální prvky,“  prohlásil prezident.




Americká obrana je bezmocná proti ruským hypersonickým zbraním




Putin zdůraznil strategickou výhodu nové raketové technologie Moskvy a uvedl, že západní obranné systémy, včetně těch na amerických základnách v Evropě, je neumí zachytit.



Nasazení systému Orešnik označil za reakci na stále agresivnější akce NATO, včetně odstoupení Washingtonu od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) v roce 2019. 



„Rakety jako Orešnik jsou naší odpovědí na plány NATO na rozmístění raket středního a krátkého doletu v Evropě a v Asii a Tichomoří,“  řekl.




Američané zničili systém mezinárodní bezpečnosti




Ruský prezident obvinil Washington z demontáže globálních dohod o kontrole zbrojení a narušení mezinárodní bezpečnosti.



„Nebylo to Rusko, ale Spojené státy, kdo zničil systém mezinárodní bezpečnosti,“  řekl Putin s odkazem na kolaps smlouvy INF a dalších dohod. Obvinil USA z lpění na své hegemonii na úkor globální stability a uvedl, že Američané „tlačí celý svět do globálního konfliktu.“




Postoj Ruska k rozmístění raket




Putin oznámil, že zatímco Rusko upustilo od rozmístění raket středního a kratšího doletu po celém světě, v reakci na akce USA tuto politiku přehodnotí.



Varoval, že budoucí cíle pro ruské vyspělé systémy budou vybrány na základě vnímaných hrozeb pro národní bezpečnost. Uvedl, že civilisté v cílových oblastech budou předem varováni, aby se evakuovali.




Výzva k míru a varování Západu




Navzdory svým tvrdým slovům Putin zopakoval, že Rusko zůstává otevřeno rozhovorům, ale varoval před rozhodnou odvetou za eskalaci agrese. 



„Vždy jsme upřednostňovali a stále jsme připraveni řešit všechny spory mírovými prostředky,“  řekl prezident.



Varoval však západní lídry, zejména ve Washingtonu, aby brali varování Ruska vážně. „Vždy bude existovat odpověď, na útoky na Rusko,“ uzavřel.




Je třeba doufat, že Deep State neprovede v příštích necelých dvou měsících – tedy než nastoupí Trump – další podobné kousky.



Každopádně jde o kroky, jejichž cílem je především vyeskalovat situaci na maximum tak, aby měl Trump co nejhorší pozici pro zahájení mírových rozhovorů.






Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]









Nejčtenější za týden