Konspirační teorie o sexuálním zneužívání nezletilých vlivnými muži
RSS

Konspirační teorie o sexuálním zneužívání nezletilých vlivnými muži

Evropská unie vydala doporučení, jak poznat kospirační teorie . Na otestování schopnosti, jak je poznat, je možné použít teorii, podle které americký obchodník Jeffrey Epstein zprostředkovával sexuální kontakty s nezletilými dívkami vlivným mužům tohoto světa.Poznávacím znakem konspirační teorie je podle návodu Evropské unie tvrzení, že některé události jsou tajně ovlivňovány z pozadí mocnými silami. Konspirační teorie se dle návodu šíří, protože se zdá, že poskytují logické vysvětlení událostí, které jsou složité na pochopení. Pro posouzení teorie o Jeffrey Epsteinovi je možné využít podrobný návod EU.
Případ Jeffrey Epstein
Kauza Jeffrey Epsteina se uzavřela v červnu tohoto roku, kdy byla jeho milenka a spolupracovnice Ghislain Maxwell odsouzena za napomáhání k sexuálnímu zneužívání nezletilých dívek. Česky bychom řekli, že mu je dohazovala.
Jeffrey Epstein je americký obchodník a investor, jehož zdroje příjmů nebyly nikdy zveřejněny. Podle časopisu Forbes jsou „zahaleny tajemstvím“, neboť jeho příjmy jsou registrovány na Panenských ostrovech a neexistují o nich žádné veřejné záznamy.
Lolita expres
V každém případě vlastnil řadu nemovitostí a měl přístup ke dvěma privátním letadlům. Jedno z nich získalo přezdívku „Lolita expres“ podle toho, že jím byly přepravovány nezletilé dívky na jím vlastněný privátní ostrov St. James v souostroví Panenských ostrovů.
V roce 2015 zveřejnila nezávislá média seznam pasažérů jeho letadel. Mezi známá jména patří bývalý prezident Bill Clinton, který cestoval celkem jedenáct krát, bývalý ministr financí Larry Summers nebo Bill Gates. Na několika záznamech letů, kterých se účastnil Bill Clinton, jsou jména pasažérů označena pouze křestním jménem nebo jen jako „žena“.
Další známá osoba, která se ocitla v blízkosti Jeffrey Epsteina, je anglický princ Andrew, který se dokonce nechal vyfotografovat s jednou z mladých dívek.
Kromě soukromého ostrova vlastnil Jeffrey Epstein také dům na Manhattanu, ve kterém měl též umožňovat sexuální kontakty s nezletilými. Například bývalý izraelský politik Ehud Barak přiznal podle novin New York Post, že jeho dům v New Yorku navštívil, ale že se žádných nepřístojností neúčastnil.
Konspirační teorie
Konspirační teorie o dohazování nezletilých dívek vlivným osobám, kterou někteří uživatelé šíří po sociálních sítích, je postavena na řadě novinových článků z médií hlavního proudu. Jmenovitě: Palm Beach Post, New York Post, Forbes, CBSNews, Miami Herald, Newsweek a britský Telegraph a BBC. Informace, které jsou v nich uvedeny, může posoudit každý sám. Kompletní zdroj je na konci článku.
Jak 17 svědků nestačilo aneb Palm Beach 2005
Policie v Palm Beach odhalila sexuální zneužívání nezletilých dívek a obvinila Jeffrey Epsteina. Miliardář platil nezletilým dívkám za masáže a někdy i za sex. Policie předložila výpovědi pěti dívek učiněné pod přísahou a potvrzené výpovědí 17 svědků včetně uklízečky, která po masážích omývala sexuální hračky.
Policejní vyšetřovatel byl tak nespokojen s postupem státního zástupce, že napsal dopis, ve kterém žádá jeho odstoupení z důvodu nezvyklého vedení případu.
Nový právní zástupce Alex Acosta uvedl v knize „The Spider: Inside the Criminal Web of Jeffrey Epstein and Ghislaine Maxwell“, která vyšla v roce 2020, že mu bylo řečeno, aby se držel zpátky.
Jeffrey Epstein byl odsouzen pouze k podmíněnému trestu na pět let.
Jak nefungovaly kamery v cele aneb Manhattan 2019
Jeffrey Epstein byl zadržen a obviněn federální policií z obchodování se ženami a z opakovaného sexuálního útoku na nezletilé dívky. Byl umístěn do věznice na Manhattanu.
10. srpna byl Jeffrey Epstein nalezen mrtvý ve své cele. Do pitevního protokolu napsal patolog smrt oběšením. Ačkoliv se jednalo o vysoce sledovaný případ, nebyl Jeffrey Epstein umístěn do cely se zvýšenou ostrahou.
Den před jeho smrtí zrušilo vedení věznice zvýšenou ostrahu jeho cely z důvodu možné sebevraždy, přestože se Jeffrey Epstein po nástupu do věznice již jednou o sebevraždu pokusil. Video, na kterém měl být zachycen první pokus o sebevraždu, bylo podle vedení věznice nešťastnou náhodou zničeno.
Spoluvězeň Jeffrey Epsteina byl přesunut do jiné cely, takže Jeffrey Epstein zůstal v cele sám. Bezpečnostní kamery měly v den, kdy došlo k jeho smrti, poruchu. Po nalezení těla Jeffrey Epsteina nebyla pořízena žádná fotodokumentace zachycující tělo v době nálezu.
Obvinění proti vězeňským strážcům, kteří porušili své povinnosti při ostraze cely Jeffrey Epsteina, bylo staženo.
Jak FBI nezajistila klíčové důkazy
Okamžitě po zadržení Jeffrey Epsteina získala FBI povolení k domovní prohlídce jeho domu. Nachází se blízko Central parku, má 40 místností a rozlohu zhruba 2 000 metrů čtverečních. V roce 2021 byl dům prodán za 50 milionů dolarů.
Při prohlídce, která trvala celý den, nalezli agenti krabice s CD a počítačovými disky. Některé krabice byly podle svědectví agentky přelepeny páskami používanými pro evidenci důkazů, které tam určitě nedala FBI během prohlídky.
V pátém patře nalezla FBI polici plnou černých složek, ve kterých byly pečlivě kategorizované CD s popisky.
V šatníku v pátém patře objevili agenti skrytý sejf, který obsahoval šperky, diamanty, pasy, velké množství peněz a disky CD. Podle státního zástupce bylo nalezeno „velké množství“ obscénních fotografií včetně fotografií nezletilých dívek.
Podle zápisu byly některé disky CD označeny ručně psaným štítkem, na kterém bylo například jméno dívky a muže ve formátu „mladá [jméno] + [jméno]“ nebo „Nahé dívky obr.“
Agenti nalezené CD vyfotografovali, ale zanechali je v domě, neboť neměli povolení k zadržení důkazů. Když se vrátili po 4 dnech s povolením, žádné materiály již v domě nebyly.
Agentka Kelly Maquire, která měla případ na starosti, zavolala právníkovi Jeffrey Epsteina s dotazem, kde jsou. Půl hodiny po rozhovoru se podle agentky dostavil právník Jeffrey Espteina se dvěma kufry, ve kterých byly odnesené materiály. Agentka nemohla potvrdit, že vrácené disky CD byly ty samé jako ty, které našla FBI při prohlídce, a potvrdila, že došlo ke ztrátě důkazů během doby, kdy FBI čekala na povolení.
Jak o tom média neřekla ani ťuk
O ztrátě důkazů v kauze Jeffrey Epsteina informovala opakovaně britská média. Americká média kauzu víceméně ignorovala a článek o ztrátě důkazů vyšel pouze v New York Post a Miami Herald.
Pozn. redakce: Tvrzení s výhradou. Neexistence článku se obtížně ověřuje. 
Jak to skončilo aneb červen 2022
Spolupracovnice a milenka Jeffrey Epsteina Ghislain Maxwell byla odsouzena ke 20 letům vězení za napomáhání k sexuálnímu zneužívání nezletilých dívek.
Elon Musk publikoval na sociálních sítích vzkaz, který nesl název „věci, které nikdy v životě neuvidím“. Je na něm vyobrazen, dinosaurus, létající drak a sešit s nápisem „seznam klientů dvojice Epstein/Maxwell“.
Post scriptum
Soudce Bruce Reinhart, který tento týden schválil prohlídku domu bývalého prezidenta Donalda Trumpa agenty FBI, pracoval před nástupem do státních služeb jako právní zástupce zaměstnanců Jeffrey Epsteina, například jeho pilota a organizační asistentky.
Doporučení na závěr
OSN přišla z heslem „Zamyslete se před tím, než budete něco šířit“, neboť konspirační teorie šíří nedůvěru ve veřejné instituce.
syrzdarma.cz

 
 Zdroje:
(1) Palm Beach
(2) Forbes1 a 2
(3) Lolita express
(4) Telegraph
(5) New York Post1 a 2 a 3
(6) BBC
(7) CBCNews
(8) Seznam pasažérů


The post Konspirační teorie o sexuálním zneužívání nezletilých vlivnými muži first appeared on .


Nejčtenější za týden