Před americkou základnou ve Spangdahlemu protestovaly stovky lidí poté, co soud osvobodil vojáka, který zavraždil Němce
RSS

Před americkou základnou ve Spangdahlemu protestovaly stovky lidí poté, co soud osvobodil vojáka, který zavraždil Němce


Podívejme se nyní do Německa na to, co nás možná čeká poté, co protinárodní strany v podobě vládního slepence a řízené opozice odsouhlasily přítomnost 11 vojenských základen na našem území.
Američtí vojáci, kteří v případě páchání trestné činnosti často nepodléhají jurisdikci země, kde působí a páchají kriminalitu, jsou většinou i v případě závažných trestních činů americkou justicí osvobozeni.
Přesně to se nyní stalo také poté, co americký voják ubodal Němce. Americká justice opět potvrdila, že vojáci US army jsou v zemích, které jejich vojska okupují, beztrestní.
V neděli demonstrovalo asi 200 občanů před  americkou vojenskou základnou ve Spangdahlemu v Porýní-Falci proti zproštění viny amerického vojáka Granta Harrisona, který měl v srpnu loňského roku dvěma bodnými ranami nožem zabít německého občana Michaela Ovsjannikova.
V polovině října tohoto roku byl Harrison  osvobozen americkým vojenským soudem . Již dříve se však německým vyšetřovatelům ke zločinu přiznal. Americká soudkyně to však neuznala a nesdělila to osmi porotcům.
Ospravedlnila to tím, že věří Harrisonově výpovědi, podle níž se cítil ohrožen německou policií.
Harrison řekl německé policii:
„Vytáhl jsem z kapsy kalhot kapesní nůž a rozhodl jsem se ho do té osoby vbodnout. Jednou nebo dvakrát na pravou stranu.“
Toto přiznání, které americká soudkyně neuznala, bylo přehráváno demonstranty z velkých reproduktorů před vojenskou základnou Spangdahlem.
Není neobvyklé, že zločin na německé půdě skončí u amerického soudu. Americký právník Ron-Jo Koenen řekl SWR, že hostitelský stát Německo má v podstatě výsadu vykonávat jurisdikci.
Německo však využilo zvláštního předpisu a upustilo od toho, aby byl tento muž postaven před německý soud. Tak je tomu obvykle vždy, pokud v případě odsouzení nehrozí trest smrti.
Otec zabitého pro to nemá žádné pochopení. „Víme velmi dobře, že se stala špinavá věc,“ řekl Michael Ovsjannikov novinám  Bild .
Oznámil, že se nechce vzdát v boji za spravedlnost. „Američané by měli vědět, že nás musí brát vážně.“
Harrison je stále zaměstnán jako velitel na základně. Podle deníku  Bild  se ho však americká armáda v současné době snaží propustit.
Ministr spravedlnosti Porýní-Falce Herbert Mertin (FDP) oznámil, že zemská vláda vezme trestní stíhání v konkrétním řízení jako příležitost k přezkoumání jakékoli potřeby akce s ohledem na implementaci Statutu sil NATO a Dodatečné dohody.


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 2 Průměrně: 5 ]









Nejčtenější za týden