Když učitelskej vede silové ministerstvo. Pane Rakušane, už to vzdejte a rezignujte
RSS

Když učitelskej vede silové ministerstvo. Pane Rakušane, už to vzdejte a rezignujte

ŠTĚPÁN CHÁB
Bývalý učitel dějepisu a současný ministr vnitra Vít Rakušan má ve straně i své současné činnosti bordel. Jmenoval Petra Mlejnka šéfem Úřadu pro zahraniční styky a informace a to s vědomím skutečnosti, že byl Mlejnek v blízkém kontaktu s Michalem Redlem, kterého soud prohlásil za nesvéprávného… a tedy takového, který nesmí disponovat firmami a může disponovat jen malým obnosem… a který pásl pražskou pobočku STAN.


Rakušan k tomu pro Seznam Zprávy  uvedl : „Nejmenoval jsem ho s vědomím, že je kamarád Redla, ale že s ním byl v pracovním kontaktu.“ Nejde více žasnout. Nesvéprávný Redl, který se díky své soudem přiklepnuté nesvéprávnosti vyhnul trestu za to, že dělal špinavou práci pro mafiána Radovana Krejčíře, pracovně spolupracuje s člověkem, kterého ministr vnitra jmenuje šéfem Úřadu pro zahraniční styky a informace, a to s vědomím toho, že se mu strana divže nerozpadla, protože její vysoké vedení bylo na téhož nesvéprávného Redla napojené a bralo si od něj notičky.
Proč Rakušan, po deklarované obnově celého STANu, stále drží ochrannou ruku nad lidmi, kteří byli napojení na kriminálníka? Proč je stále obhajuje a odkrajuje za mocných patetických projevů jen ty nejviditelnější části zločinného uskupení STAN? Je jim něčím zavázaný? Vděčný až za hrob? Musí poslouchat? Mafie své bratry neopouští, ale zradu jim neodpouští? Nějak tak to v té vysoké politice STANu je?
Za normálních okolností, kdyby Rakušan skutečně netušil, co se v jeho straně děje, po zjištění všech okolností by začal mafiánské kruhy ze svého okolí i ze strany exemplárně odřezávat. Hlavy by padaly. Jenže padly jen mediální oběti. Uvnitř to stále hnije. Což prokázal Rakušan jmenováním Mlejnka, ač věděl, že ten je v holportu s nesvéprávným Redlem. Proč se STAN nepřejmenuje rovnou na Redlovu kumpačku a neudělá si sídlo ve věznici v Jihoafrické republice, kde tohoto času pobývá Redlův guru Radovan Krejčíř?
Minulé vládní angažmá Andreje Babiše bylo celou dobu provázené opozičními morálními apely typu – v civilizované a vyspělé demokracii by po takových obviněních premiér dávno rezignoval, to my, my přineseme změnu, vysokou politickou kulturu – Kde je ta změna? V tom, že šermíř Petr Fiala mluví jako kniha, ale nedokáže politicky nejen myslet, ale ani jednat? V tom, že Vít Rakušan při očistném sněmu STANu křičí do obecenstva, že se nemáme bát tlačit přijetí eura… v době totálního ekonomického rozvratu celé unie? V tom, že nás ekonomicky nynější vláda táhne do bažin stagflace, protože nedělá politiku, ale ideologické cvičení? Nebo v tom, že ministr vnitra, ministr dohlížející nad policií, zcela očividně kryje zločinecké spiknutí ve své straně, kterého je nejspíš součástí, protože mu jde až příliš na ruku?
Pane ministře Rakušane, rozpusťte tu svou fanouškovskou organizaci Michala Redla a jděte učit zase dějepis. Ale že se vůbec namáhám. Vždyť jste úplně stejní, jako ti před vámi. A ti před nimi. A ti před nimi. Čtyři roky mlaskat u koryt, dohnat státní kasu ještě víc na buben, zase o další kus sebrat důvěru lidí v politiku a pak odtáhnete na nějaké dobře placené místečko někde v ústraní.
 


Štěpán Cháb , Krajské listy


The post Když učitelskej vede silové ministerstvo. Pane Rakušane, už to vzdejte a rezignujte first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden