Poradce WEF Harari: „Většinu populace nepotřebujeme“
RSS

Poradce WEF Harari: „Většinu populace nepotřebujeme“

Depopulace je jedním ze zásadních témat globalistů. Není to samozřejmě jen Bill Gates, který převzal eugenickou agendu po svém otci. Depopulaci prosazuje celá vládnoucí (j)elita, přičemž nepsaným lídrem těchto snah byl a dosud je Římský klub.
WEF je místo, kde se každoročně schází politici, globalistické elity a zástupci korporací z celého světa. Právě zde byli mnozí v současné době aktivní politici odchováni v rámci programu „mladých globálních lídrů.“ A právě zde se již nějakou dobu určuje i další směřování světa. Politici, kteří si sem jezdí pro instrukce, pak nevládnou zájmu občanů, ale jen v zájmu korporací.
Jedním ze zásadních témat je právě depopulace, i když je zabalená do různých programů, nyní zejména zaměřených na snížení populace západního světa. Tedy té populace, která již přirozeně ubývá a je postupně nahrazována.
Jedním z těch, kdo se názory na nutnost razantního snížení obyvatel planety nijak netají, je také poradce WEF – Yuval Noah Harari. Také ve svém posledním rozhovoru nezapomněl upozornit na to, že je na světě příliš mnoho jedlíků…
Yuval Noah Harari, historik, futurista a poradce Světového ekonomického fóra (WEF), řekl: „Prostě nepotřebujeme drtivou většinu populace na počátku 21. století vzhledem k tomu, že moderní technologie činí lidskou práci ekonomicky a vojensky nadbytečnou.“
Harariho poznámky zazněly v rozhovoru s Chrisem Andersonem, šéfem TED, zveřejněném v úterý. Rozsáhlou současnou deziluzi mezi „obyčejnými lidmi“ zhodnotil jako pramenící ze strachu, že zůstanou „pozadu“ v budoucnosti řízené „chytrými lidmi“. Tyto obavy jsou oprávněné, dodal, vzhledem k jeho projekci, že vznikající technologie přesunou ekonomické potřeby do mnoha kategorií stávající práce (celý rozhovor je v angličtině):


Harari mimo jiné řekl:
„Spousta lidí cítí, že jsou pozadu a vynecháváni z příběhu, i když jejich materiální podmínky jsou stále relativně dobré. Ve 20. století bylo všem příběhům – liberálním, fašistickým, komunistickým – společné to, že velkými hrdiny příběhu byli obyčejní lidé, ne nutně všichni lidé, ale pokud jste žili, řekněme, v Sovětském svazu ve 30. letech 20. století byl život velmi ponurý, ale když jste se podívali na propagandistické plakáty na zdech, které znázorňovaly slavnou budoucnost, byli jste tam. Podívali jste se na plakáty, které ukazovaly oceláře a farmáře v hrdinských pózách, a bylo zřejmé, že tohle je budoucnost.
Nyní, když se lidé dívají na plakáty na stěnách nebo poslouchají přednášky TED, slyší mnoho z těchto velkých myšlenek a velkých slov o strojovém učení a genetickém inženýrství, blockchainu a globalizaci, a nejsou tam. Už nejsou součástí příběhu budoucnosti a myslím si, že – opět je to hypotéza – pokud se pokusím pochopit a napojit se na hlubokou zášť lidí na mnoha místech po celém světě, část toho, co by mohlo jít tam, lidé si uvědomují – a mají pravdu, když si to myslí – že: „Budoucnost mě nepotřebuje. Všechny tyto chytré lidi máte v Kalifornii, v New Yorku a v Pekingu a plánují tuto úžasnou budoucnost s umělou inteligencí a bioinženýrstvím a s globální konektivitou a tak dále, a nepotřebují mě….“
Harari postavil do kontrastu 20. století s 21. a přitom předpovídal to, co řekl, že současné a budoucí ekonomiky postupně snižují potřebu lidských bytostí. Řekl:
„Pokud se vrátíte do poloviny 20. století — a je jedno, jestli jste ve Spojených státech s Rooseveltem, nebo jestli jste v Německu s Hitlerem, nebo dokonce v SSSR se Stalinem — a myslíte si, pokud jde o budování budoucnosti, pak jsou vaše stavební materiály ty miliony lidí, kteří tvrdě pracují v továrnách, na farmách, vojáci. Potřebujete je. Bez nich nemáte žádnou budoucnost.“
„Nyní jsme vstoupili rychle vpřed do počátku 21. století, kdy drtivou většinu populace prostě nepotřebujeme,“ uzavřel, „protože budoucnost je o vývoji stále sofistikovanějších technologií, jako je umělá inteligence a bioinženýrství, Většina lidí k tomu nepřispívá ničím, snad kromě svých dat, a ať už lidé stále dělají cokoliv, co je užitečné, tak technologie umožní nahradit i tyto lidi.“
 

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Poradce WEF Harari: „Většinu populace nepotřebujeme“ se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden