Co znamená čistá nula? Příděly, výpadky proudu a omezení cestování
RSS

Co znamená čistá nula? Příděly, výpadky proudu a omezení cestování


Začátkem tohoto týdne labouristický poslanec a předseda energetického výboru britského parlamentu Bill Esterson poznamenal, že lidé budou muset upravit své návyky, aby splnili cíle nulových emisí pro rok 2030. (Foto: Flickr)









Takovou upřímnost, která zaznívá z parlamentu oslů kývajících na nulové emise, je třeba ocenit. Pokud jde o to. Zkuste snížit poptávku po energii o 30 %. Po roce 2030 zvažte, že bude zakázáno veškeré hovězí, jehněčí a mléčné výrobky a budou „nahrazeny novou stravou“. Pak dojde k masivnímu 45% snížení spotřeby většiny běžných stavebních materiálů, jako je cement, spolu s podobným snížením silniční nákladní dopravy. Útok na zemědělství bude neúprosný, omezení hnojiv sníží „přímé emise“ z půdy na polovinu. Shrnuto a podtrženo:  rozsáhlé příděly a výpadky elektřiny spolu s omezením potravin, dovolených a cestování, to vše během 60 měsíců.



Podívejte se, co financují a píší a s kým se radí, ne co říkají, to je nejlepší rada, jak čelit všem těm blábolům, které se o Net Zero říkají. Prohlášení sira Keira Starmera na nedávné konferenci COP29, že nechce lidem říkat, jak mají žít, lze vysvětlit jen tím, že ho pronesl britský premiér, který má problém rozeznat ženu od muže. Naštěstí máme k dispozici vládou financovaný britský projekt FIRES, který nás poctivě informuje o nejbližších důsledcích Net Zero. Všechna  výše zmíněná  podstatná snížení spotřeby energie, potravin a průmyslových materiálů vyplývají z jeho „pragmatického přístupu“. Jeho závěry založené na důkazech se opírají o technologie, které jsou dnes k dispozici. Nezahrnuje procesy, jako je zachycování uhlíku a vodík, které ještě nebyly prokázány ve smysluplném měřítku.



Její závěry zahřejí u srdce i ty nejoddanější zelené ideology. Její zprávy jsou také nejpoctivějším vyjádřením hrůz, které nás čekají, pokud se fantazie o čisté nule někdy stane skutečností.



Do roku 2028 bude třeba instalovat celkem sedm milionů tepelných čerpadel a provést rozsáhlou modernizaci v domácnostech. Do roku 2030 budou muset mít všechny pronajímané a nebytové prostory hodnocení EPC A. Snaha „řídit využívání půdy pro čisté nulové emise“ znamená masivní omezení chemických hnojiv, takže očekávejte, že zásobování potravinami spadne z útesu.



Britská organizace FIRES správně poznamenává, že „není dostatek času na plánování, rozvoj a výstavbu nové rozsáhlé infrastruktury, která by přispěla k dosažení cíle pro rok 2030“. Opět správně se poznamenává, že zvýšené využívání větrné a solární energie vytváří problém s přerušovanou dodávkou. „To je nakonec třeba řešit buď přesunem poptávky, nebo akumulací,“ uvádí se ve zprávě. Skladování ve velkém měřítku je se současnou technologií víceméně nemožné a jiný výraz pro „přesun poptávky“ je příděl. K prosazení těchto omezení spotřeby v širokém spektru moderního průmyslového životního stylu je třeba mobilizovat přístup „celé společnosti“.



Britská organizace FIRES obdržela od britské vlády grant ve výši 5 milionů liber a její varování – nebo spíše přání – ohledně roku 2030 je obsaženo ve zprávě nazvané „ Minus 45 “ připravené před konferencí COP26 v Glasgow v roce 2021. Vychází z příslibu britské vlády snížit emise uhlíku v letech 2018 až 2030 o 45 %. Její doporučení jsou dnes aktuální, a to i proto, že Starmer se na nedávné konferenci COP29 v Baku snažil získat přízeň slibem dalšího snížení emisí.



To by byla ta konference COP29, která dosáhla velkého pokroku v ničení systému úplatků vyplácených jako tzv. klimatická pomoc rozvojovým zemím, aby se přestaly rozvíjet s pomocí uhlovodíků. Nikdo neví, kdo bude platit za slíbených 1,3 bilionu liber ročně do roku 2035, a to i proto, že prezident Trump 20. ledna veškeré americké závazky škrtem pera smete. Naštěstí, pokud někomu záleží na tom, aby přešel od slov ke skutečným činům, je kreativní klimatické účetnictví stále možné. Požadavek na zákaz výstavby uhelných elektráren byl z raného návrhu odstraněn a do konečného komuniké se nedostal. To nepochybně  potěší Japonce , kteří podpořili výstavbu ultra-superkritické uhelné elektrárny Matarbari v Bangladéši s odůvodněním, že využívá japonskou technologii k výrobě většího množství energie s menším množstvím uhlí. Na COP29 byla diplomacie „skutečně uměním nedohodnout se na ničem “, poznamenává  David Wojick  z CFACT.



Ostuda na COP ukazuje, že svět se vzdaluje myšlence, že uhlovodíky lze z moderní ekonomiky odstranit. Nešťastná náhoda nedávné volební politiky však způsobila, že Británie má fanatickou vládu fanatiků Net Zero. Proti dělnické třídě zaměřená labouristická strana se vrátila k moci s počtem hlasů menším, než kolik získal její poražený marxistický vůdce v roce 2019. Práce britské FIRES ukazuje, co nás čeká. Obrozená Amerika, která se řítí vpřed díky levné energii a nespoutanému podnikatelskému duchu, bude kontrastovat se svými evropskými spojenci, kteří zavírají průmyslovou výrobu v honbě za stále nepopulárnějším státem nařízeným kultem soudného dne.



Zdroj: dailysceptic.org
Článek Co znamená čistá nula? Příděly, výpadky proudu a omezení cestování se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden