Možná i sami klimaalarmisté si už nějakou dobu uvědomují, že se jim jejich pohádka o „globálním varu“ poněkud nabourává, protože stále častěji slyšíme o „změně klimatu,“ což lze později „naroubovat“ na cokoli, ať už ochlazování nebo oteplování.
Ostatně, ještě v 70. letech, kdy se s klimaalarmismem začínalo, se předpovídala doba ledová (opět způsobená lidskou činností), což se změnilo až během 80. let, kdy bylo patrné, že přinejmenším v následujících desetiletích zřejmě země neumrzne.
Nicméně nyní je v popředí klimatická panika, která se zaměřuje na „horké“ rekordy (bez ohledu na to, že jsou mnohdy naměřené v tzv. tepelných ostrovech nebo na již neexistujících stanicích) a ty ledové se záměrně přehlíží.
O případech, jakým bylo i rekordní listopadové sněžení v Jižní Koreji, se pak většinou zarytě mlčí. Nezapadají totiž do apokalyptické agendy, podle které už jsme vlastně v mírném pásmu ani neměli vědět, jak vypadá sníh…
Nejsilnější sněžení v listopadu za posledních 117 let již ve středu pokrylo Soul a okolní regiony. Došlo ke zraněním, byl omezen silniční provoz a částečně zkolaboval přívod elektřiny. Úřady se obávají ještě většího sněžení v průběhu týdne.
Podle Korejského meteorologického úřadu (KMA) napadlo v hlavním městě do středečních 15 hodin 18 centimetrů sněhu, což je nejsilnější sněžení v listopadu od začátku moderních pozorování počasí v roce 1907.
Předchozí rekord 12,4 cm byl stanoven 28. listopadu 1972, podle státní meteorologické agentury .
Předchozí rekordy však padly také v oblastech západně a jižně od Soulu.
Vzhledem k tomu, že sníh a déšť se dají i nadále očekávat na celostátní úrovni, korejské ministerstvo vnitra vyhlásilo stupeň katastrofy 2 a zvýšilo varování před silným sněžením a vydalo výstrahu k opatrnosti.
Varování je vydáno, pokud sněžení dosáhne 20 cm během 24 hodin.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]