Další automobilový gigant se hlásí k woke: Ferrari se chlubí rozmanitostí a inkluzivitou a prověřuje svoje zákazníky
RSS

Další automobilový gigant se hlásí k woke: Ferrari se chlubí rozmanitostí a inkluzivitou a prověřuje svoje zákazníky


Nedávno se k woke ideologii zcela otevřeně přihlásil Jaguar, když se stará britská značka novou reklamou i logem totálně znemožnila až do bodu, kdy její akcie spadly na historické minimum.
To ovšem zřejmě nestačilo jako varování pro dalšího výrobce sportovních aut Ferrari. Také tato automobilka se rozhodla být plně woke, ale v jistém směru zachází ještě mnohem dál než Jaguar.
Otevřeně totiž do své firemní politiky zahrnuje i zásadu, podle které bude každý zákazník prověřen. Tedy nejste-li dostatečně „liberální,“ woke a inkluzivní, tak automobilka o vaše peníze nestojí.
Otázkou je, co za podobnou politikou, která u mnoha dalších firem již dříve vedla k úpadku, stojí. Je snad cílem tyto značky zcela zničit až tak, aby na trhu skončily?
Tyto kroky jsou zajímavé již jen proto, že sena sebedestrukci podílí samotné vedení…
Lidé reagovali na to, že se Ferrari chlubilo svým závazkem k „rozmanitosti a inkluzivitě“ poukazem na to, že výrobce luxusních automobilů nutí zákazníky projít prověrkou „sociálního statusu“, jen aby si mohli koupit Ferrari.
Po frašce s Jaguarem, kdy tradiční značka spustila novou reklamu s podivnými woke modely, čímž si odcizila svou hlavní zákaznickou základnu, se zdá, že Ferrari si řeklo, že půjde stejnou cestou.
Začalo to tímto příspěvkem na X , ve kterém se Ferrari chlubilo svým „závazkem k rovnosti a inkluzi tím, že podpořilo novou Chartu rozmanitosti a inkluze spolu s @F1 a @fia.“
„Podporou vzdělávání, prolomením předsudků a zajištěním transparentnosti vytváříme inkluzivnější průmysl,“ tvrdila značka samolibě, než upadla v zapomnění.
Zdá se však, že tato „inkluzivita“ se nevztahuje na její vlastní potenciální zákazníky.
Jak zdůrazňuje Nick Sortor, Ferrari provádí vyčerpávající prověrky každého, kdo si chce koupit jedno z jejich vozidel vyšší třídy, aby se „ujistilo, že zapadá do formy značky a její požadované image.“
Rodinné zázemí, sociální postavení a další vazby, jsou také zkoumány předtím, než Ferrari vůbec zváží vzít si vaši hotovost.
To nezní příliš inkluzivně!
„Nic nevyjadřuje „inkluzivitu“ tak, jako vyžadování „prověrek sociálního statusu“ pro CELÉ RODINY, než jim bude dovoleno koupit si jejich auta,“ komentuje Sortor.
Cena akcií společnosti Jaguar se po jejich „woke“ rebrandingu propadla.
Očekávejte, že Ferrari, pokud nedojde k nějakému vážně rychlému názorovému zvratu, bude čelit stejnému osudu…

 
 


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]









Nejčtenější za týden