Kontroverzní reklamy na asistované umírání v londýnském metru
RSS

Kontroverzní reklamy na asistované umírání v londýnském metru


Kontroverzní reklamy v londýnském metru, které podporují legalizaci asistované smrti, byly po řadě zakryty plakáty Samaritánů. (Foto: X)









Reklamy skupiny Důstojné umírání se objevily v tunelech stanice metra Westminster v době, kdy se poslanci připravují na páteční projednávání návrhu zákona, který by legalizoval asistované umírání nevyléčitelně nemocných, duševně způsobilých dospělých osob, kterým zbývá šest měsíců života nebo méně.



Plakáty, které se objevily také na stanici Euston, povolila společnost TfL navzdory svým pravidlům, která zakazují kampaně týkající se „veřejných kontroverzí nebo citlivých témat“.




People have already sabotaged the assisted dying posters on the London Underground with suicide prevention posters. Jolly good. pic.twitter.com/FtVTKOmhdb — Dead Ferrets (@Deadferrets) November 25, 2024

The "Assisted Dying" bill being debated in Parliament later this week only applies to killing white people…. obviously. We CANNOT have posters on the London underground suggesting black or Asian people should be bumped off. pic.twitter.com/t4OainNyip — Higgy (@higgyboson) November 27, 2024

Co znamená čistá nula? Příděly, výpadky proudu a omezení cestování

Na jedné z reklam je vyobrazena brightonská matka s rakovinou v terminálním stádiu, která tančí ve své kuchyni, vedle nápisu:



„Mým posledním přáním je, aby mě moje rodina neviděla trpět. A já nebudu muset.“



Další reklama zobrazuje muže jménem Anil vedle nápisu:



„Mým posledním přáním je vědět, že mám na výběr. Můj otec ji neměl.“



Kritici se do plakátů pustili a zpochybňovali, zda jsou inzeráty vhodné vzhledem k tomu, že v londýnském metru se každý rok pokusí vzít si život desítky lidí.




300 migrantů bez varování nastěhováno do hotelu v Manchesteru

Dr. Cajetan Skowronski, lékař paliativní péče, který vede kampaň proti změně zákona, řekl: „Od společnosti TFL je velmi nezodpovědné, že zde oslavuje sebevraždu.



„Bude Důstojné umírání příště inzerovat na Beachy Head?“



Další odpůrci změny zákona poukazovali na skutečnost, že TfL od roku 2019 zakázala reklamy na „nezdravé potraviny“, ale reklamu Dignity in Dying povolila.



Později se ukázalo, že některé z plakátů byly překryty reklamami charitativní organizace Samaritans pro duševní zdraví na znamení silně vyhraněných názorů na toto téma.



Zdroj: standard.co.uk
Článek Kontroverzní reklamy na asistované umírání v londýnském metru se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden