Soros si v Rakousku připravuje kádry na státní převrat v Bělorusku
RSS

Soros si v Rakousku připravuje kádry na státní převrat v Bělorusku

Jak jistě víte, tak barevné revoluce po celém světě za sebou v mnoha případech zanechávají stopy různých Sorosových organizací. George Soros – a dnes již spíše jeho nástupce, syn Alexander, má síť neziskovek a univerzit, zaměřujících se na výchovu různých „revolučních kádrů“ po celém světě.
Takovými líhněmi tvůrců převratů (zejména těch evropských) byly vždy i Sorosovy neziskovky a university. Připomínám, že sídlo Sorosovy univerzity bylo původně v Budapešti. Když se v roce 2016 z Orbán rozhodl, že Sorosova univerzita musí zemi opustit, ozvalo se hned několik zájemců o její nové sídlo.
Je známým faktem, že v té době teprve ministr financí Babiš projevil zájem o instalaci univerzity v Praze, ale úplně stejně projevila zájem i Merkelová, která se tehdy těšila, že Sorose uvítá v Berlíně.
Jenže nakonec boj o Sorosovu universitu vyhrála Vídeň, neboť právě s tou měl již v minulosti Soros nadstandartní vztahy. A to zejména Soros mladší, dlouholetý přítel bývalého premiéra Kurze. To tedy nakonec rozhodlo, že v roce 2018, kdy se univerzita stěhovala, dostal košem jak Babiš, tak Merkelová.
Od doby, co je univerzita v provozu, jsou oba Sorosové ve Vídni jako doma, obzvlášť pak mladší Alexander. A jezdil tam nejen za dob vlády jeho přítele Kurze , ale také nyní, kdy se již vedení země obměnilo. Ovšem Kurz nevyšel naprázdno, právě Soros mu zajistil teplé místečko v USA v kalifornském Silicon Valley.
Sorosovi se při návštěvě koncem loňského roku velmi spřátelili s tehdejším nástupcem Kurze Schallenbergem (nyní je již premiérem Nehammer, Schallenberg je ministrem zahraničí) a právě ten má nyní prostřednictvím Sorosovy univerzity ve spojení s běloruskými disidenty inscenovat vládní převrat.
Běloruští exulanti se zjevně školí na Diplomatické akademii ve Vídni – tiše a tajně. Pochybný program financuje Alexander Schallenberg (ÖVP) z ministerstva zahraničí. Měla by se zde zorganizovat změna režimu ve východoevropské zemi? To je jasné: exkancléř s modrou krví se v minulosti několikrát setkal se zástupci běloruské opozice. Udržuje také úzké vazby na globální finančníky skupin pro změnu režimu.
Kurzy na univerzitě jsou pro pouhé smrtelníky nedostupné, roční školné je 14 300 eur. Od roku 1964 připravuje  domácí i zahraniční studenty pro kariéru na mezinárodní scéně.  Mezi absolventy jsou také bývalý rakouský prezident Kurt Waldheim a chorvatská prezidentka Kolinda Grabar-Kitarovic. V souladu s tím se „Dipl-Ak“ se svými semináři a programy běžně neskrývá. Jiná je situace u  „Leadership Training in European Relations and Leadership for Democracy Reform Experts from Belarus“.
Tento prezenční program probíhá  od 19.-30. září ve Vídni , ve směsi prezenčních kurzů a online seminářů. Nabídka míří na  běloruské exulanty v Rakousku, Německu, Estonsku, Lotyšsku, Litvě a Polsku  do 35 let. Školicí program si podle letáku klade za cíl  vyškolit lidi, kteří se chtějí stát „vůdci demokratické reformy ve své vlasti“.  Jak to souvisí s tím, že Rakousko je vlastně neutrální země, a že Schallenberg nechce zveřejňovat aktivity organizované pro zájmy USA?
Program není příliš důvěryhodný – můžete se zaregistrovat pomocí e-mailové adresy Google:

Je to slavný program. Kromě mezinárodního práva je třeba trénovat také  „kosmopolitní styl vedení“ .  Existují moduly o kybernetické bezpečnosti nebo  OSN a jejím „multilateralismu“: toto je heslo, které globalisté používají k  maskování svých plánů na globální sbližování . V ceně je zahrnuta cesta a ubytování.  Podle informovaných kruhů má exulanty mimo jiné vyučovat zkušený Schallenbergův pobočník, jehož svědectví u soudu odhalila nakupování víz na ministerstvu zahraničí. Nyní má veterán ministerstva zahraničí školit budoucí běloruské mistry jménem Schallenberga.
Program je financován z  „rakouské rozvojové spolupráce“ (ADC). Ta se výrazně propaguje na domovské stránce globalistické „Agendy 2030“. Krátký výzkum ukazuje, co skutečně znamenalo mediálně efektivní navýšení prostředků pod vedením Sebastiana Kurze. Například přibližně  2,5 milionu eur z peněz daňových poplatníků jde do dopadového fondu pro genderově začleňující FinTech v rozvojových zemích . Světové převraty se mají praktikovat všude za těžce vydělané peníze Rakušanů. Pro nerušené nastolení nového světového řádu musí samozřejmě odejít na prvním místě hlava státu v Bělorusku, která je globalistům na obtíž.
Spojenectví mezi vedením ÖVP a lidmi kolem Tichanovské sahá až ke Kurzově kancléřství:

Ich bin beeindruckt vom Engagement von @Tsihanouskaya sowie der belarusischen Zivilgesellschaft. Wir unterstützen die Bemühungen der belarusischen Opposition und Zivilgesellschaft für freie und faire Wahlen in #Belarus voll und ganz. pic.twitter.com/fAu22JMoWh
— Sebastian Kurz (@sebastiankurz) April 28, 2021

Schallenberg dlouhodobě neudržuje diplomatické styky s legitimním prezidentem Lukašenkem.  V naprostém opovržení neutralitou a diplomatickým protokolem se však již několikrát ve Vídni setkal s poraženou prezidentskou kandidátkou Světlanou Tichanovskou.  V roce 2020 diskutovali o blíže nespecifikované „podpoře běloruské občanské společnosti. “  Schallenberg dal jasně najevo , že stojí za změnou režimu v Minsku.  Poslední schůzka se konala  na začátku června a diskutovalo se o sebevražedných sankcích Západu, které  obhajovali. I  během jeho krátkodobého kancléřství byla povinná účast.
Schallenberg se chytá stébla údajného volebního podvodu . Podobné narativy již byly  výchozím bodem pro změny režimu v Srbsku a na Ukrajině, částečně v zájmu CIA a jako provokace proti Rusku. V obou zemích měla prsty (i finančně) „Nadace otevřené společnosti“ George Sorose. Schallenberg pravidelně oživuje vazby na George Sorose a jeho syna – „následníka trůnu“ Alexandra. Jen za poslední rok se ve Vídni sešli minimálně čtyřikrát. Schallenberg, Soros & Soros měli také své globalistické setkání na květnovém summitu WEF v Davosu.
Poslední setkání pánů ve Vídni se konalo teprve před šesti týdny:

Podezření je děsivé:  měl by v Rakousku Schallenberg zorganizovat změnu režimu pro své přátele? Mělo by být Rakousko, které je formálně neutrální, dokonce  zneužito k provokaci proti Putinovi a Rusku v zájmu NATO ? Protože jedna věc je jasná: Bělorusko za Lukašenka je neústupné ohledně Putina a je  posledním velkým nárazníkovým státem mezi EU/NATO a Ruskem.  A Sorosovo napojení na běloruskou opozici je dobře známé.  Když se vlna protestů koncem léta 2020 vyhrotila, Lukašenko také varoval před možnou barevnou revolucí s pomocí Západu.
Tehdy  dokonce i mainstreamová média zmiňovala , že  Sorosova síť platí „alianci pro lidská práva“ působící přes Polsko . Je jednou z těch zemí, na jejichž exulanty je program ve Vídni zaměřen.  Je dost možné, že se do programu v září přihlásí i aktivisté působící přímo v této sféře.  Minulý rok americký miliardář Soros veřejně označil volby za „ukradené volby“ a varoval EU a USA, aby byly „přísnější“. Nyní je druhé výročí prezidentských voleb. Mělo by vše tedy dojít do finále v koordinaci se Schallenbergem?
Příslušné úřady ve skutečnosti nechtějí mluvit a na otázky neodpovídají. A to ani po dvou týdnech.
Jedno je však jisté:  „Diplomatická akademie“ si s prostředím Tichanovské udržuje už nějakou dobu úzký vztah s vládami ve Vídni (ať už je v čele kdokoli). V předchozím roce například jejich  zahraničněpolitický poradce Valerij Kavaleuski dostal   rozsáhlou platformu  pro podávání zpráv o situaci v Bělorusku. Před několika týdny na Twitteru uvedl, že  připravuje „ambiciózní běloruský program“ s OSN.  Rada bezpečnosti OSN by byla na straně svého patrona. 
Událost ve Vídni by proto mohla být také důležitým kouskem skládačky pro příští převrat ve východní Evropě.

Finishing work in NYC to prepare an ambitious Belarus program @UN this fall. Grateful to member states including at UNSC for fruitful consultations & readiness to support @Tsihanouskaya efforts. Lukashenka abandoned the interests of the state. Belarusian people must protect them. pic.twitter.com/6Osg5h5d1U
— Valery Kavaleuski (@kavaleuski) July 15, 2022

 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Soros si v Rakousku připravuje kádry na státní převrat v Bělorusku se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden