Německé supermarkety připojují zařízení proti krádeži k základním potravinám
RSS

Německé supermarkety připojují zařízení proti krádeži k základním potravinám

Nejen u nás, ale i ve zbytku Evropy se raketově zdražuje. To se samozřejmě zejména v obohacovaných zemích bude stále více projevovat krádežemi. Nejinak je tomu v Německu, kde ještě donedávna víceméně tolerovali drobnější krádeže hostů Merkelové, před nimiž se běžně zavíraly oči. Jenže teď se zřejmě krade v míře neúnosné, přičemž situace dospěla až do stádia, že se dokonce kradou i základní potraviny…
Potraviny byly proto nyní zabezpečeny zařízeními proti krádeži. To nemá vliv na drahé položky, jako je šampaňské, ale jde skutečně o základní potraviny. Stávají se i ty nyní luxusem?
Inflace způsobuje prudký nárůst cen potravin  a na příští tři měsíce se předpovídá další růst cen. To byl výsledek průzkumu institutu ifo, jak uvádí ARD. Stále více lidí si již nemůže dovolit tyto hrozné ceny a jsou hnáni k zoufalým činům s rostoucím počtem krádeží.
Supermarkety přijímají protiopatření – se  zařízeními proti krádeži .
Supermarket v Berlíně-Weißensee nyní na některé druhy masa umístil bezpečnostní značky – žluté samolepky s nápisem „Zabezpečený předmět“.


Zdá se, že zařízení proti krádeži se používají i v jiných pobočkách supermarketů. Na Twitteru uživatelka sdílela fotografii zobrazující žluté samolepky na másle. Napsala: „Lidl! Dostali jsme se do bodu, kdy musí být obyčejné máslo chráněno před krádeží bezpečnostní visačkou?“Ani řetězec supermarketů Aldi nevyloučil takovou prevenci krádeží, ale stejně jako Lidl, Rewe, Netto a Norma nechtěl veřejně komentovat bezpečnostní opatření.
Vývoj je znepokojivý. V souladu s tím Adolf Bauer, prezident Social Association Germany, řekl: „Skutečnost, že supermarkety a diskonty zašly tak daleko, že kategoricky nevylučují zařízení proti krádeži potravin, nás zaráží. 
Je zřejmé, že základní potraviny nesmí už více zdražit. Je nezbytně nutné, abychom zabránili tomu, že si je většina lidí už nebude moci dovolit a aby krajním řešením byly krádeže.“  A varuje politiky: „Nesmíme nechat lidi samotné s jejich existenčními obavami. Protože jinak se sociální rozdělení bude nadále prohlubovat a sociální nepokoje již nelze vyloučit.“
Podle centra ochrany spotřebitele potraviny zdražily ve všech skupinách: „Za posledních 20 let ceny potravin vzrostly výrazně méně než ostatní životní náklady. Zatímco inflace byla v letech 2000 až 2019 v průměru těsně pod 1,5 procenta, nárůst cen od července 2021 do července 2022 činil 14,8 procenta.
Ve Velké Británii se již přijímají další bezpečnostní opatření. Supermarkety řetězců Sainsbury’s, Coop, Tesco a Aldi rozdávají kojenecké mléko, vitamínové doplňky, steak, sýr a máslo.
Jak se to v Německu, o kterém se říká, že je tak bohaté, mohlo vše zhoršit natolik, že jsou lidé nuceni krást potraviny, které nutně potřebují, protože už za ně nemohou platit? Zdá se, že vláda semaforu, jedna z hlavních příčin těchto katastrofálních podmínek, nevidí žádnou potřebu jednat. 
Naopak, místo toho, aby se konečně odklonili od sebevražedného kurzu a dostatečně ulevili občanům, lidé jsou zatěžováni dalším a dalším zdražováním jako je avizovaná speciální daň z plynu pro odběratele plynu. Navzdory inflaci, energetické krizi a nedostatku bytů se migrace, která je velkou zátěží pro německý sociální systém, stále prosazuje .
Jen z Itálie si tento měsíc přiveze německá vláda 3500 Afričanů a několikrát týdně přilétají do Německa letadla plná Afghánců. Německý daňový poplatník musí například často doživotně podporovat takzvané lidi hledající ochranu z celého světa, přičemž on sám si možná brzy nebude moci dovolit ani základní potraviny, přestože má zaměstnání na plný úvazek. Současnost se stále více zvrhává v dystopii.
K uvedenému jen dodávám, že to, co se zde píše o Německu, platí pro naše vládní politiky tuplovaně, protože ti pro pomoc lidem nedělají nic, naopak, podobně jako celá EU jen podporují likvidaci střední třídy. Nicméně také je třeba znovu připomenout, že vládu jak u nás, tak v Německu (nebo kdekoli jinde) si zvolil sám lid. Právě politicky negramotný občan, neschopný si uvědomit, že volí loutku systému, ve většině zemí může za to, co se děje.
A nakonec připomínám, že cílem globalistů je systémem plně ovládaný a sledovaný občan, který nic nevlastní. Přesně k tomuto cíli vlády zejména několik posledních let svojí politikou směřují…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Německé supermarkety připojují zařízení proti krádeži k základním potravinám se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden