Velká Británie je se Staremrovou politikou skutečnou diktaturou. Jeho rekordní neobliba samozřejmě výrazně nahrává opozici, včetně „otce Brexitu“ Nigela Farage. Ten dokonce v průzkumech poráží i tradiční konzervativce, kteří vládli předtím, nicméně v britském volebním systému rozhodně neznamená, že ten, kdo dostane víc hlasů, také vyhrává.
Farage sice není úplně ideálním řešením, nicméně z celé plejády možností je asi jediným přijatelným řešením pro ty, kteří nechtějí skončit v chalífátu pod právem šaría – a to dokonce zkratkou, jak to předváděly dosavadní vlády.
Farageovy názory jsou konzistentní a pravdou je, že byl na straně „odporu“ nejen v případě podpory Brexitu nebo upozorňování na postupující islamizaci, ale také v „době covidové,“ kdy se stavěl proti restrikcím i vnucovaným injekcím.
Mimoto je pak například i odpůrcem neustálého vyzbrojování Ukrajiny a pokračující eskalace a velkým kritikem Starmerovy cenzurní politiky.
Z toho, co se tedy Britům nabízí (a má reálnou šanci vládnout), je právě Farage nejpřijatelnější. Nyní se rozhodl Elon Musk, že mu pomůže k případné výhře, což by ovšem znamenalo, že potřebuje hlasy většiny původního obyvatelstva.
Za to, že pomohl dosáhnout BREXITu, je Nigel Farage již nyní jedním z hlavních politických hráčů v současné Británii.
Ale co když to nejlepší teprve přijde? Co když se Farage chystá posunout svou kariéru na další úroveň?
Zástupce šéfredaktora Telegraphu, Gordon Rayner, uvedl:
„Elon Musk údajně zvažuje, že Reformě poskytne až 100 milionů dolarů, tedy přibližně 79 milionů liber, poté, co upevní přátelství s Faragem v domě Donalda Trumpa Mar-a-Lago na Floridě.“
Pokud je to pravda, pak by tyto peníze mohly přinést pracovní sílu a aparát ekvivalentní zavedeným stranám.
Značných 4,1 milionu hlasů Reformy bylo rozděleno příliš rovnoměrně, takže v posledních všeobecných volbách nezískali mnoho parlamentních křesel.
Nyní, když strana rozšiřuje a profesionalizuje personál, může mít peníze na to, aby se vyrovnala nebo dokonce překonala rozpočet na reklamu ostatních stran.
„‚Reforma pravděpodobně získá v příštích volbách 100 křesel, a to i bez dalších peněz,‘,“ říká jeden volební stratég. A pokud získají značné množství peněz, budou moci spustit mnohem cílenější kampaň založenou na datech, která v současné době nemají.“
S těmito daty budou inzerovat, agitovat a získat hlasy v den voleb.
Musk, kterého Donald Trump označil za svého „vládního výkonného cara“, obrací svou pozornost na Británii.
„Farage chce být příštím premiérem a věří, že v dnešním vysoce nestabilním politickém klimatu je to v roce 2029 skutečně dosažitelné.
To rozhodně znepokojuje konzervativce,“ říká jeden zdroj z Reformy, zatímco bagatelizuje šance, že Musk poskytne straně nějaké finanční prostředky.
Musk a Farage na sebe navazují na X, což je mezi britskými politiky jedinečný rys.
To, že Musk retweetuje jeho zprávy se svými 206 miliony sledujících na X (nebo dokonce Trump se svými 95 miliony sledujících), musí rozhodně pomoci.
Podobná politická změna ve vedení Velké Británie by mohla mít vliv na evropskou politiku – a to možná ještě o něco větší než výhra Trumpa v USA.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5 ]