Britská vláda chce nařídit podávání toxické látky na redukci metanu do roku 2030 pro všechny krávy
RSS

Britská vláda chce nařídit podávání toxické látky na redukci metanu do roku 2030 pro všechny krávy


I když se hovoří především o přidávání Bovaer-10 do krmiv ve Velké Británii (více jste si o ní mohli přečíst zde) , kde se snaží tuto substanci používat co nejvíc, podařilo se mi zjistit, že EU tuto látku, která má mít zejména negativní vliv na plodnost, schválila již v roce 2022.
Je tedy více než pravděpodobné, že ji již používají někteří zemědělci i v zemích EU, aniž by se to jakkoli medializovalo. Bovaer-10 se začal jako první používat na Novém Zélandu – a teprve odtud se dostává do Evropy.
Rozdíl mezi zeměmi EU a Velkou Británií je zatím ten, že zatímco v EU je tento přípravek „pouze“ schválen a doporučen, Starmerova vláda jej chce nařídit povinně – a to pro všechny krávy – do roku 2030.
Lze očekávat, že téhož se chytí i EU a dřív či později bude povinné podávání této látky kravám požadovat i po evropských zemědělcích.
Nicméně již nyní se po celé Velké Británii zvedl ohromný odpor proti tomuto nařízení – a to navíc s velmi dobrými argumenty proti jejich používání.
Britská vláda  plánuje  do roku 2030 dávat všem kravám krmnou přísadu Bovaer snižující metan nebo podobný produkt.
Vládní dokument ukazuje, že existují plány na zavedení povinného používání produktů potlačujících metan pro anglické krávy.
Na sociálních sítích se zvedla bouře ohledně doplňkové látky do krmiva pro skot, která by mohla skončit v mléce a vést ke zdravotním problémům. včetně rakoviny.
Rozzlobení Britové vyzvali k bojkotu producentů mléčných výrobků, kteří touto přísadou své produkty „kontaminovali,“ zejména Arly. Britský potravinářský dozorčí orgán FSA tvrdí, že Bovaer je bezpečný, pokud je podáváno správné dávkování.
Bovaer se skládá z oxidu křemičitého, propylenglykolu (E1520) a 3-nitrooxypropanolu (3NOP).
Mnoho lidí nevěří úřadům a jsou k plánům velmi kritičtí. „V této zemi už nemůžete rozhodovat o tom, co budete konzumovat,“ poznamenává nezávislý novinář Lewis Brackpool.
„Jaké překvapení, britská vláda podporuje Billa Gatese a chce, aby jeho oblíbené produkty byly opět povinné,“ dodává bývalý britský poslanec Andrew Bridgen.
Praktická lékařka v důchodu Jennine Morganová poukazuje na to, že krávy ve Velké Británii jsou zodpovědné za 0,38 procenta emisí metanu.
„Je jasné, že „léčba“ krav chemickou látkou ke snížení emisí metanu o 23 procent je naprostý nesmysl. Lék pravděpodobně poškozuje mikrobiom krav a možná i náš,“ varuje Morganová.
Podle bývalé praktické lékařky to nemá nic společného s klimatem, ale vše souvisí s válkou proti masu, mléčným výrobkům a zemědělcům.
Zejména na britském mainstreamu se samozřejmě v posledních dnech objevil bezpočet článků, jejichž cílem je bagatelizovat vedlejší účinky tohoto přípravku.
Nikdo myslící jim však poté, co titíž propagandisté doporučovali „bezpečné a účinné vakcíny“ nebo upozorňovali na „globální var vlivem lidmi produkovaného CO2“ nemůže věřit.
I kdyby povídačky o „klimatické katastrofě“ byly pravdivé (což nejsou), tak by podávání takového přípravku podle toho, jaká je jeho účinnost, nijak nepomohlo k tomu, aby byl jakkoli snížen obsah skleníkových plynů.
Je tedy nasnadě, že za jeho podáváním kravám stojí zcela jiné úmysly…
 
 


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]









Nejčtenější za týden