Současné západní elity bojující proti Rusku používají všechny prostředky, které mají k dispozici. Ukrajinská karta, kterou před 11. lety zorganizováním a zaplacením Majdanu rozehrály, vedla k dnešní válce Západu proti Rusku ukrajinským rukama. Důležitou roli v tomto nesmiřitelném boji hraje také renesance nacismu, který byl od počátku hlavní ideologií radikálních ozbrojených skupin, na které Západ na Ukrajině vsadil. Právě tuto skutečnost připomněl včera bývalý slovenský ministr spravedlnosti Štefan Harabin v Moskvě, při příležitosti konání Mezinárodní konference věnované 80. výročí osvobození Evropy od nacismu.
Přínos Rudé armády k porážce nacismu
Hitlerovská vojska napadla Sovětský svaz 22. června 1941. Zpočátku bylo těžké uvěřit takové podlé zradě ze strany Německa, navzdory podepsaným dohodám. Přišla nejen zrada, ale i bezohledné vraždění, vypálená země posetá těly vojáků a bezbranných civilistů. Lid po výzvě svého vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina, který patří k nejvýznamnějším národním vůdcům svého lidu, povstal do celonárodní vlastenecké války proti fašistickým okupantům.
V této kruté válce ztratil Sovětský svaz více než 12 milionů životů svých vojáků a přes 15 milionů civilistů. Samotná vynucená mohutná a logisticky dokonalá evakuace průmyslových podniků a důležitých zařízení do bezpečí daleké Sibiře a Uralu, ukázala světu sílu, vynalézavost a nezlomnost ruského národa. Byla to předzvěst pádu Třetí říše.
Pokud chceme mluvit o přínosu Rudé armády a Sovětského svazu k porážce fašistického Německa, musíme hovořit nejen o jeho vojenské a materiální porážce. Myslím si, že v tomto boji byla rozhodující morálka. Na jedné straně neoprávněné, nedovolené a podlé ambice, s cílem vyhlazení celých národů a na straně druhé lidská nezlomná duše, bojující za vše, co je jí svaté. Za svou vlast, za rodinu, za svobodu, existenci a za šťastnější a mírovou budoucnost následujících pokolení celého národa.
Ruský národ se sjednotil
Ale to není všechno. Zrádně napadený ruský národ se sjednotil. Nehledě na vlastní utrpení si všichni pomáhali navzájem, stali se jednou velkou rodinou, bratry a sestrami, spolubojovníky. Národ nepřijal porobu jako mnoho evropských národů. Ukázal celému světu silný charakter, nezlomnou vůli a víru v pravdu a život. I po válce, sjednocený národ pokračoval bez oddechu v obnově vlasti a v rozvoji takovým tempem, že za necelých deset let se ze zničeného státu stala světová supervelmoc. Navzdory obtížím národ nic nezlomilo, nic nezastavilo. Naopak Sovětský svaz pomáhal i těm nejchudším státům, včetně nově vytvořené, a po válce hluboce vnitřně odhodlané a nadšené světové socialistické soustavy.
NENECHTE SI UJÍT!
Rozhovor Petra Hájka s předsedou strany PRO Jindřichem Rajchlem, nejen o dramatické situaci ve světě, zničující fialové vládní politice, omezování občanských svobod a všudypřítomné cenzuře, ale především o tom, co s tím vším dělat, a jaká je vůle ke spolupráci na vlastenecké scéně před rozhodujícími sněmovními volbami v příštím roce.
Sledujte zítra, ve středu 11. prosince od 18:00 hodin či kdykoli poté!
Sledujte zde
V Africe, Jižní Americe, či v Asii si dodnes lidé dobře pamatují nezištnou, otevřenou a bratrskou povahu ruského člověka. Toto měnilo svět k lepšímu. Zrodilo se množství nových světových osobností, které rozeznaly pozitivní přínos Sovětského svazu a kteří svůj život přímo zasvětili boji proti apartheidu, koloniální nadvládě, za spravedlnost a mírové soužití mezi národy. Svět se změnil, zmizely mnohé říše, vznikly nové významné mezinárodní organizace, začal nebývalý hospodářský a technický rozvoj.
Jsem právník, dlouholetý trestní soudce Nejvyššího soudu Slovenska, nemůžu se stavět do pozice historického znalce. Dovolím si proto jen několik vlastních poznámek ohledně role Evropy a její odpovědnosti ve Druhé světové válce. Přestože i v Evropě žilo množství vzdělaných lidí, kteří viděli násilné a nepřirozené změny ve společnosti, sklony k rasové nenávisti a poukazovali na rizika takové politiky, ve strachu se raději tiše přidali na stranu diktátorské vládní většiny.
Strach v Evropě tehdy i dnes
Slibovali jim pořádek, dostatek práce, nový životní prostor a přesvědčovali je o vlastní výjimečnosti oproti ostatním lidem na Zemi. Rychlý rozvoj průmyslu, důkladná organizovanost společnosti a také diplomatické uznání a sportovní výsledky v zahraničí byly pro většinu obyvatel bývalého Německa a Evropy doslova vzorem. Současně se však zrodila nenávistná ideologie. Fašismus. Strach a jediná povolená myšlenka se staly hlavním násilným prostředkem, jak si podmanit veřejnost.
Pokud bychom měli hodnotit situaci lidí v té době, musíme se chtě nechtě podívat i do současnosti. Tak jako v minulosti, i dnes hrají rozhodující roli veřejní propagandisté, novináři, politici. A používají stejné metody. Tvoří stejnou vražednou ideologii. Nesmíme už nikdy dopustit, aby se situace jaksi nepozorovaně zopakovala. Fašismus v Evropě a ve světě byl nejkrvavějším obdobím lidstva.
Po válce, na Slovensku bylo běžnou praxí učit mladou generaci pravdivě vnímat tuto historii pomocí společných školních výletů, například „Po stopách Slovenského národního povstání“ nebo návštěv muzeí a jiných památníků. Chodívali jsme na filmy s vojenskou tématikou, televize promítala zajímavé seriály z prostředí rozvědky v týlu nepřítele. Domnívám se, že Vladimír Iljič Lenin měl pravdu, když říkal, že ze všech umění, je pro nás nejdůležitější film. Platí to i dnes. Je třeba tvořit. Nové příběhy, noví pozitivní hrdinové, obsah blízký současné mladé generaci.
Napětí se stupňuje. Co dělat?
V rozhovoru Petra Hájka s významnou postavou "hnutí odporu" Markem Obrtelem jsme 9. 11. otevřeli novou kapitolu vzájemné pomoci nepodvolených v pořadu Noční hlídka o základních aspektech sebeobrany nás a našich blízkých , protože na stát rozhodně nemůžeme spoléhat - chceme-li v očekávaných krizích přežít.
Vše potřebné naleznete na stránkách Sebeobrany v Protiproudu.
Otevřít stránky Sebeobrany
Churchil chtěl hodit na SSSR atomovku
A tak, jak to děláme s láskou a úctou u nás, připomínat si památku těch, kteří položili životy za naši svobodu. K bohaté a slavné historii Slovanů patří i úspěchy významných ruských vojevůdců. Například Dmitrij Donský, Dmitrij Požarskij, Alexandr Suvorov, Michail Kutuzov, Georgij Žukov, Ivan Konev, Konstantin Rokossovskij a mnozí další. Každý z nich si zaslouží zvláštní pozornost.
Kultura ruského národa je bohatá na svou historii, ale například i na pohádky pro výchovu mladé generace. V tom je třeba pokračovat. Přímo do filmů je třeba zapracovat překrásné písně, přírodní prostředí, lidi, ukazovat vše, co je pozitivní, vždy končící nadějí, světlou budoucností. Taková totiž ta naše budoucnost i bude. Pojďme dál. První sputniky, první živí pejsci v kosmu, první člověk na oběžné dráze kolem Země, první žena kosmonautka, první kosmická stanice, první osvojení mírového využití atomové energie, jakou byl ledoborec Lenin.
Oproti ďábelským pokusům na lidech, americkým atomovým bombám shozeným na mírumilovná města Hirošimu a Nagasaki, která byla záměrně zvolena právě proto, že tam bylo na malé ploše velké množství nic netušících bezbranných civilistů. Tato filozofie se odrazila i ve známém plánu Winstona Churchila, přičemž ještě ani neskončila Druhá světová válka. Pod názvem „Nemyslitelné“, požadoval, aby USA shodily několik desítek atomových bomb na jejich dosavadního nejvýznamnějšího válečného spojence, na Sovětský svaz.
Německé světovládné ambice
Ještě před začátkem Druhé světové války, kdy už bylo jasné, že Hitler chce napadnout bývalé Československo, které bylo tehdy pátým nejprůmyslovějším státem světa, nabídl Sovětský svaz, že vyšle své vojáky na obranu našich hranic s Německem. Militantní Polsko, v té době snící o novém dělení světa, nedovolilo vojskům Sovětského svazu vkročit na své území.
Sebeobrana našeho zdraví a životů
V rozhovoru s Jiřím Černotou se kromě jiného dozvíte o unikátních novinkách ve vývoji a produkci fascinujících zcela přírodních prostředků na posílení těla i ducha - včetně dosažení praktické dlouhověkosti.
Můžete si vytvořit bezplatný účet BEWIT s přístupem ke slevám a prohlédnout si kompletní nabídku na e-shopu firmy BEWIT . Nákupem přes tyto odkazy pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu
Vytvořit bezplatný účet BEWIT
Tím přispělo ke zrádnému vstupu německých hitlerovských vojsk do Československa, spolu se známou Mnichovskou zradou k jeho rozdělení a okupování až do konce války v roce 1945. Ano, řeknete si taková byla historie, ale i tehdy žili lidé jako my, i oni měli své rodiny, své děti, chtěly žít v míru a netoužili po žádných německých šílených okupantských a světovládných ambicích.
Můžeme odpustit, ale nikdy nezapomeneme.
Chceme žít v bratrství, míru
Cílem mého krátkého vystoupení je upozornit alespoň na to nejdůležitější. Musím proto uvést i fakt, že nejvýznamnějším každodenním přínosem pro lidi v Evropě po válce, se stal mír, stav klidu a rozvoje společnosti. Ten formoval myšlení lidí. Ale málokdo se skutečně zamýšlel, kdo tento mír přinesl, kdo ho vybojoval, kdo ho chránil a kolik energie ho to stojí. Ve skutečnosti už probíhal tuhý boj, zejména dvou světových soustav, dvou zcela rozdílných pojetí hodnot.
Sovětský svaz byl se svou obrovskou morální autoritou v mezinárodní politice a pozitivním příkladem mírového života trnem v oku Západu. Ten se snažil svět socialismu zničit. Byli jsme připraveni budovat šťastné zítřky. Situaci změnila až zrada ve vlastních řadách. To se týkalo samotného Sovětského svazu, bývalého Československa, Polska, Maďarska, a dalších zemí.
No a dnes mnozí vzpomínáme s velkou dávkou neskrývané nostalgie na náš elán tvořit svou mírovou perspektivu. Už víme, už známe, už si vážíme, co jsme měli, už nechceme jiné „hodnoty“. Chceme žít v bratrství, míru a s přirozenou nadějí, že zítra bude opět nový slunečný den pro všechny.
Jak na sebeobranu proti vládním zločinům?
Debata Petra Hájka s bývalým ministrem financí Vlastimilem Tlustým a expertem na zlato Robertem Vláškem jsme 13. 11. přinesli další část nového pořadu Noční hlídka, který nepodvoleným otevřel zcela nové možnosti sebeobrany před zfialovělým státem, jenž nás zotročuje a bere nám nejen základní občanské svobody (slova a projevu na čelném místě), ale bezostyšně nám různými cestami krade i naše peníze a majetky.
Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé se již ke své spokojenosti s námi nalodili na "záchrannou archu", mnozí ale ještě nevědí, jak na to.
Přitom stačí napsat Vaše telefonní číslo na tuto adresu: zlato@protiproud.info
Morální síla ruského národa
Závěrem mi dovolte volně zhodnotit naše dnešní téma. Stalingradská bitva, která byla v historii snad největší krvavou srážkou proti sobě stojících armád, hrdinský Sevastopol, boje o Moskvu, či bitva o Kursk, která spustila panický útěk hitlerovských vojsk až do samotného Berlína, jsou dobře známé jako rozhodující boje Druhé světové války. Sovětský svaz a jeho přínos je proto právem označován za nejvýznamnější vojenský faktor porážky hitlerovského Německa.
Co je však jeho nejsilnějším přínosem pro svět? Je to morální síla národa. Když se hitlerovská vojska přiblížila k Moskvě, 7. listopadu 1941, dal Stalin příkaz uspořádat na Rudém náměstí v Moskvě vojenskou přehlídku. Výrazným projevem morální síly bylo také v obléhaném a válkou zcela zničeném Leningradu, kde hladem zemřelo více než osm set tisíc civilistů, když živý orchestr probudil euforii a novou sílu, v celém světě známou, Sedmou symfonií Dmitrije Šostakoviče. To je neporazitelný duch ruského národa.
Podle mého názoru je to opravdu bez nejmenších pochybností nenahraditelný přínos Sovětského svazu a ruského národa k uchování přirozených lidských hodnot našeho světa. států BRICS a dalších regionálních organizací. Je třeba zabránit překrucování historie Jsem přesvědčen, že v tom bude dnešní Ruské federaci pomáhat definitivně nakonec celý svět.
Zdroj