Americké ropné dynastie financují klimatické aktivisty
RSS

Americké ropné dynastie financují klimatické aktivisty

Již v 60. letech financovali v USA Rockefellerové – v té době největší ropní magnáti – veškeré klimatické a ekologické organizace. Docílili pak značného zvýšení cen ropy, což byl zásadní účel. Zdražení pohonných hmot bylo tehdy zdůvodněno nutností jejich úpravy tak, aby nedocházelo k produkci olova.
Není také žádným tajemstvím, že již mnoho desetiletí připravovaná tzv. „klimatická krize“ dovolila i těm, kdo za ní stojí, aby zainvestovali do tzv. „zelené energie,“ u níž zpravidla nikomu nevadí, že ve skutečnosti nijak ekologická není, jak jste mohli vidět například zde na stránkách v seriálu, který se týká větrných elektráren.
Nyní tedy nikoho informovaného neudiví, že právě ropní magnáti podporují různé „zelené“ neziskovky. Připomínám, že například již plně zpolitizovaní Greenpeace (podobně jako další „ekologické“ organizace) podporují nizozemskou vládu v boji proti farmářům. A to bez ohledu na fakt, že namísto farem budou vystavěna megaměsta, tedy likvidace farmářů nemá žádné opodstatnění z hlediska ekologie, jak tvrdí ti, kdo celé vyvlastňování řídí. A těmi nejsou politici ve vládě, ale globalisté, jimž patří drtivá většina světových megakorporací – včetně těch ropných.
Podle zprávy v médiích dědicové tří amerických ropných dynastií financují klimatické aktivisty a neziskovky, které propagují protestní akce proti změně klimatu. Potomci ropných baronů Gettyho a Rockefellera se údajně cítí zodpovědní za ničení naší planety. To však nemusí být skutečný důvod.
Potomci ropných miliardářů platí stovkám zelených aktivistů 25 000 dolarů ročně za své protesty po celém světě, informoval britský  Daily Mail 10. srpna. Aileen Getty, Rebecca Rockefeller Lambert a Peter Gil Case financují klimatickým neziskovkám tak vysoké platy prostřednictvím svých vlastních neziskovek.
Aileen Getty, vnučka zakladatele Getty Oil,  nyní vyplatila více než 1 milion dolarů prostřednictvím svého Fondu pro klimatickou nouzi klimatickým aktivistům. Bohatí dědicové rodiny Rockefellerů, Rebecca Rockefeller Lambert a Peter Gil Case, jejichž předkové založili Standard Oil v roce 1870, utratili za kampaň Equation  více než třicet milionů dolarů.
Všichni platí aktivistům, kteří způsobili nepokoje svými akcemi po celém světě, zejména v posledních měsících, a financují příslušné neziskovky. Lambert a Case například dali na výplatní listinu ekoaktivisty ze skupin jako Just Stop Oil za 25 000 dolarů a také sami organizaci financovali. Potomci ropného barona Johna D. Rockefellera také založili fond na podporu protestů proti fosilním palivům.
V posledních měsících vyšly tisíce aktivistů do ulic po celém světě, aby protestovali. Ekologové se také bouřili a způsobili destrukci, včetně USA, Evropy, Velké Británie a Austrálie. Pneumatiky byly propichovány autům v USA, Velké Británii a Austrálii a slavné olejomalby byly vandalizovány v zemích EU těmi samými aktivisty, kteří jsou na výplatních listinách neziskových organizací ropných dědiců.
Daily Mail zpochybnil tento typ financování: „Tři američtí ropní potomci financovali davy eko-fanatiků, kteří terorizovali svět tím, že řezali pneumatiky, blokovali dopravu a útočili na firmy. Aileen Getty, Rebecca Rockefeller Lambert a Peter Gill Case, kteří jsou dědici obrovského bohatství svých rodin, vyplácejí platy zločincům prostřednictvím svých neziskových organizací ve zjevné snaze kompenzovat dědictví svých příbuzných.
Aileen Getty V roce 2019 darovala Aileen Getty 500 000 dolarů klimatickým aktivistům   Extinction Rebellion . Jde o tytéž aktivisty, kteří po celé Evropě blokují ve velkých městech dopravu. Nyní tedy již víte, že zadarmo to rozhodně nedělají. Ona sama je přesvědčena, že „komplexní narušení každodenního života“ je nezbytné pro akce. Gettyová odpovídá stereotypu nečinných, bohatých dědiců: Nakazila se HIV z mimomanželského poměru a přežila četné předávkování drogami.
Řekla  New York Times , že chce podpořit efektivitu aktivistů, které sponzorovala, a dosud darovala 1 milion dolarů ze svého vlastního bohatství do Fondu pro klimatickou nouzi. Podle jejího názoru je občanská neposlušnost, kterou takové organizace projevují, jen varovným signálem a destrukce je minimální ve srovnání s tím, co je v sázce.
Novinám řekla: „Nezapomínejme, že mluvíme o vyhynutí. Nemáme snad zodpovědnost udělat vše, co je v našich silách, abychom ochránili život na Zemi?“


Daily Mail  také poukázal na to, že šíření poplašných zpráv různými vědci je také financováno ropnými dědici. V USA fond pro klimatickou  nouzi neziskovky Scientist Rebellion  uvolnil 100 000 dolarů na platy konzultantů a cestovní výdaje. Eko-bojovníci potřebují peníze, aby mohli trávit svůj život protesty. Bez podobného financování bychom proto neznali ani Gretu Thunbergovou.


Klimatický výzkumník NASA Peter Kalmus, který také patří do této organizace, shromáždil kolem 1000 vědců z 25 různých zemí, kteří zablokovali dopravu a připoutali se k významným budovám.
Podle Daily Mail Kalmus ospravedlnil své zapojení do konceptu Scientist Rebellion, který narušuje každodenní život občanů, následovně: „Strávil 16 let hledáním způsobů, jak zachránit planetu a dospěl k závěru, že nejlepší způsob, jak to udělat, je způsobit zmatek obyčejným lidem.“
Loni v červnu  Wall Street Journal  uvedl, že klimatičtí aktivisté ženou cenu ropy nahoru : „Někteří investoři sázejí na to, že preference Wall Streetu pro zelenou energii stlačí výdaje na těžbu ropy, což připraví půdu pro nedostatek dodávek a vyšší ceny paliv. Sázky přicházejí v době, kdy nejvyšší finančníci seřazují biliony dolarů na větrné, solární a další obnovitelné programy a výdaje na ropné projekty padají. Pokles výdajů na fosilní paliva se stává tak závažným, že energetické společnosti by mohly mít potíže s uhašením světové žízně po ropě, říkají někteří analytici.
V poslední době také sankce proti Rusku pomohly udržet vysoké ceny ropy.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 5 ] Článek Americké ropné dynastie financují klimatické aktivisty se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden