Skotsko pokácelo 14 milionů stromů, aby uvolnilo místo údajně ekologickým větrníkům
RSS

Skotsko pokácelo 14 milionů stromů, aby uvolnilo místo údajně ekologickým větrníkům

V již poměrně obsáhlém seriálu zde průběžně přináším bezpočet důkazů neekologičnosti větrných elektráren, které jsou očividně propagovány jen proto, že na nich profitují vládnoucí korporace, které přecházejí od ropy k produktům, jenž prosazuje současná klimatická politika.
Znovu připomínám, že o neekologičnosti svědčí nejen jejich výroba, ale také přeprava přes půl zeměkoule, následné kácení lesů, aby bylo kde větrná monstra umístit, ale neekologický je i samotný jejich provoz. Větrníky spotřebují nejen množství ropných produktů, což je problém v momentě, kdy dojde k havárii některé z turbín, ale také neskonale likvidují populaci ptactva a dokonce i vodních živočichů . V neposlední řadě je velmi neekologická i likvidace vysloužilých větrníků.
Jestliže kdokoli obhajuje větrné elektrárny coby ekologické, pak mohu nabídnout mnoho důkazů o pravém opaku. Pokud by se tedy stalo, že se ve vaší blízkosti bude někdo chystat podobná monstra vystavět, lze nabídnout nepřeberně argumentů proti zřizování větrných elektráren.
Jak jistě víte, tak v prosazování klimatické politiky se vládnoucí establishment – zejména ten v Bruselu – neustále odvolává na nutnost snižování uhlíkové stopy. Jenže každý pokácený strom tuto stopu zvyšuje, takže v případě jejich kácení můžeme klimatickým fanatikům argumentovat i jejich vlastní pohádkou o „škodlivém CO2“.
Aby se uvolnilo místo pro  21 nových větrných elektráren, Skotsko pokácelo 14 milionů stromů. A to navzdory skutečnosti, že světoví lídři se nedávno shodli na tom, že odlesňování musí být ukončeno – a dotyčné rozhodnutí bylo přijato na summitu ve Skotsku.
Odlesňování stromů je rozšířené v kontrastu se skutečností, že světoví političtí lídři na klimatickém summitu COP29, který se nedávno konal ve skotském Glasgow, souhlasili s ukončením odlesňování do roku 2030.
Mezitím skotská vláda slíbila, že vysadí nové stromy, ale není známo, jaké procento ze všech, které kvůli pár větrníkům vykáceli, bude nakonec nahrazeno novou výsadbou.
Obnovitelná energie a lesy jsou klíčem k příspěvku Skotska ke zmírnění změny klimatu a FLS úspěšně řeší obojí,“ tvrdí mluvčí skotské vlády Forestry and Land Scotland, FLS.
Počet stromů pokácených ve prospěch nových větrných elektráren ve skotských lesích, obhospodařovaných FLS, za posledních 20 let, přesahuje 13,9 milionu.
Jakmile jsou větrné turbíny umístěny na pozemcích, kde býval les, není možné tam pěstovat nové stromy. To je další velmi silný argument proti instalaci větrníků v krajině.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Skotsko pokácelo 14 milionů stromů, aby uvolnilo místo údajně ekologickým větrníkům se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden