Jak vypadají voličské preference měsíc před komunálními volbami v pěti největších městech ČR
RSS

Jak vypadají voličské preference měsíc před komunálními volbami v pěti největších městech ČR

PETR VLK
 Web  TN.cz zveřejnil   , v podstatě  měsíc  před komunálními volbami  výsledky průzkumu volebních preferencí, tak jak jej  zveřejnila  Agentura Phoenix.  Ta provedla průzkum v období od 20. 7. do 12. 8. letošního roku. Zúčastnilo se ho celkem 1016 respondentů.

K téhle  problematice  se Kosa  v příslušný  čas  ještě  velmi naléhavě  vrátí. Ale nyní pokládám za potřebné  převzít  výstupy  Phoenixu. Zejména, když  je  tam korelace  se  stejným  výzkumem o měsíc  starším. Objevují se zajímavé  věci.

 


Praha

Meziměsíční okles  preferencí  ODS+ TOP  +KDU v  Praze, jejich  arcibaště  je zcela  nevídaný. Srovnatelný  snad jen s tsunami po pádu  NečasKalouskovské  famiglie. Z mého pohledu je  skvělé  i to, že  peleš lotrovská jménem STAN si  o pražském  magistrátu může  nechat jenom  zdát. Ovšem k nějakým  oslavám  není  důvod. Velmi podivné  seskupení  Praha  sobě, vedené  lidovcem Čižinským, s  velkými vazbami například  na  Sudetoněmecký landsmanschaft,  ostatně  už dnes  součást  pražské vládní koalice a jeho nárůst,  není  opravdu  nic  prímového. A podobně , spíš  ještě  hůře  hodnotím meziměsíční nárůst Pirátů.  Andrej Babiš  by se měl  hodně zamyslet nad  tím, že  v Praze  také odepisuje. Ačkoliv by , podle  všech  parametrů měl  z  naprosté ignorance a  neschopnosti  Pětihlavé saně profitovat…
Ostrava
Zdá se, že  v Ostravě  jsou politické karty  ve  stabilním rozdání… ANO jasně vede. 
Zdá se, že  v Ostravě  jsou politické karty  ve  stabilním rozdání… ANO jasně vede. Ale je to daleko složitější. ANO a jeho primátor  Macura  jasně  vyhrávají a bez nich nepůjde žádná  vládní  většina složit, takže  si tuhle  radnici  podrží.  Nicméně  – opět jako v Praze – Babiš  ztrácí hlasy…. Proč? Tohle  bych velmi řešil. Proč v Ostravě, proč  zrovna  teď? Proč  ignoranti a  neschopové  ze SPOLU  za   své šílené vládnutí  neplatí? Proč dokonce Piráti, navíc  na Ostravsku  -posilují?! Velmi smutný ze  svého výsledku je  nepochybně  i Okamura -žádný nárůst. Kdy jindy , když ne  teď?

Brno
.
Brno…. Na jedné  straně  mne obrovsky  těší, že  v domovině  Fialy co nám nebude lhát  si  zřejmě  určitý  počet jeho spoluobčanů  už myslí,  že  s tou jeho pravdomluvností je  hodně  podivné,  na  druhé straně jich pořád  není ani zdaleka  dost.  Babišovci  trochu přikládají pod kotel, ale   že by kdo ví jak fajrovali se také říci nedá. Velmi zajímavý  je náznak úpadku Lidovců! Náznak, nikoliv jistota. Ale  lidovci  ztrácející v Brně? To už někdo zažil? A  ještě překvapivější je  vzestup Okamury!  Tady přes  5%?!!
A jako v ostatních velkých městech si kladu otázku  – čím si asi tak  Piráti  vysloužili  onen  , sice  drobný, ale přece jenom růst  přízně  voličů?  Vždyť  jsou neviditelní a  když  se  nějak  zviditelní, je to dokonalá katastrofa….
Radost mi  naopak dělá, doufám, že nevratný ponor pod hladinu  toho, co  si říká Žít Brno.
Plzeň

Moje město!  Řekl bych,  že  plzeňské výsledky mi snad  konvenují  vůbec  nejvíce  ze  všech Phoenixem zveřejněných. Ve  vždycky  a trvale  baště  ODS nyní  meziměsíčně  SPOLU  -3%?!!! Vydržet a přidat,  spoluobčané!!!! Vydržet a přidat! Jenže  není růže  bez trní. STAN, po všech skandálech  drží svoje  zisky, Piráti opět navyšují. Aniž  bych sebeméně  tušil PROČ???
Liberec

Tohle  město je dokonalý  atyp. Vymykající se trendům zbytku  republiky. Tradičně  je  zde  silný, díky  hejtmanu Půtovi /a to přes jeho trestní stíhání/  STAN… Dokonce ani Kalouskovy  pohrobci  to nezruší…
Čemu už  nerozumím vůbec  je nárůst  modroptactva…. S kterým právě  v Liberci je  víc  než  dostatek  velmi  trpkých  zkušeností…. ANO ne a  ne porazit  Půtu a Okamura, který by  v tomto regionu  podle  všech pravidel měl být  silný bude počítat  každý hlas, aby přelezl 5%.
Celkově:
Přiznávám, že  šílené  vládnutí  Pětihlavé saně  jsem si maloval v  echu  voličů  podstatně jinak!!!  Jmenovaná  vybraná  velká  města, stejně jako další  krajské metropole  JSOU o  celostátní politice!  A  až  hodně  dlouho za ní o nějakých místních problémech. A přesto  smečka  vládních  ignorů, neschopů, žvanilů a  vyslovených  škůdců, kteří  řeší zejména  Ukrajinu, pak  blahobyt  ukrajinských  migrantů,  pak  zásilky  zbraní na Ukrajinu ,  pak  věrnost  spojencům, zejména jednomu a odezírání mu od  úst,  a pak  už  vůbec  nic,  chovající se jako  nikoliv  vláda  České republiky, nýbrž  správní  jednotka  Pražsko brněnské  gubernie  Republiky  Ukrajina,  podřízená Zelenskému, zatím , za  tohle  své  bačování   měsíc  před  komunálkami  neplatí. Respektive ne  dost. A takoví Lipavští/Bartošové  dokonce vůbec!!! Ti naopak všude  připisují!!!!
No  uvidíme, jak se  to ještě  za  těch  5 týdnů,  co do voleb zbývají,  změní. V každém případ ě paltí,  že  chceme li  cokoliv  v téhle zemi změnit  hned  teď  změnit,  je nutné  za každou cenu  jít  k obecním a  ještě  naléhavěji k senátním volbám. A tam to  stranám vládní  neschopnosti a neodpovědnosti spočítat.
Jak a jakým způsobem?  tak to si nechám až  do předvolebního týdne. Zatím  vás  úpěnlivě  žádám, abyste  si termín  volen opravdu zarezervovali a  k urně  skutečně  došli!  Rozčilování se u internetu, lajkování, palce, maily  s poděkování  jsou sice fajn, ale  efektivně k ničemu!!! Na  rozdíl od  hlasovacího lístku!


vlkp


The post Jak vypadají voličské preference měsíc před komunálními volbami v pěti největších městech ČR first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden