Ivan: Dankova SNS opäť rieši ekonomické nezmysly, tentoraz zriadenie národného leteckého prepravcu
RSS

Ivan: Dankova SNS opäť rieši ekonomické nezmysly, tentoraz zriadenie národného leteckého prepravcu

Bratislava 23. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje za absolútnu stratu času a mrhanie financiami zaoberať sa zriadením národného leteckého dopravcu. Prax ukázala, že hoci sme leteckého dopravcu už mali, tak skončil neúspešne. Navyše, ak by boli plánované letecké linky rentabilné, už dávno by ich zriadili súkromné komerčné firmy
Na snímke poslanec Miroslav Ivan (SaS)
„Vypracovanie analýz za vyše 50-tisíc eur je ako vyhadzovanie peňazí von oknom. Ešte skôr než sa akákoľvek analýza začala robiť, bolo jasné, že zriadenie národného leteckého dopravcu je odsúdené na neúspech. Nerozumieme, prečo vláda podlieha tlaku SNS, a to len preto, že tá si na čele s Andrejom Dankom zmyslela, že bude zriaďovať jedného národného dopravcu za druhým. Nakoniec to však dopadne ako pri národnom železničnom dopravcovi, keď boli len postriekané vagóny s novým logom, ale kvalita služieb sa vôbec nezlepšila, práve naopak,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan.
Liberáli zároveň upozorňujú na samotnú analýzu, ktorá počíta s nákladmi štátu v hodnote desiatok miliónov eur na založenie prvých 15 mesiacov prevádzky. Tieto peniaze musí navyše štát dodať hneď, pretože neskôr by to bolo považované za neoprávnenú štátnu pomoc. „Je to ekonomický nonsens. Vláda má nájsť milióny na zriadenie národného leteckého dopravcu v čase, keď sa rozpadá cestná a železničná infraštruktúra, chýbajú peniaze na opravu železničných tratí a horiacich vagónov či v čase, keď 40 % ciest I. triedy je v nevyhovujúcom alebo havarijnom stave,“ tvrdí tímlíder SaS pre dopravu M. Ivan a dopĺňa: „Navyše, v normálnej krajine by bolo spomínaných 50- tisíc eur za vypracovanie zbytočnej analýzy zosobnených.“
Strana SaS preto žiada vládu, aby okamžite zastavila akékoľvek ďalšie kroky v úvahách o zriadení národného leteckého dopravcu.
 
 
Príspevok Ivan: Dankova SNS opäť rieši ekonomické nezmysly, tentoraz zriadenie národného leteckého prepravcu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější