Pakistánská policie po osvobození Bibi preventivně pozatýkala islámské extremisty
RSS

Pakistánská policie po osvobození Bibi preventivně pozatýkala islámské extremisty

Je to celkem zajímavý úkaz, ale na rozdíl od předchozích měsíců, kdy v Pakistánu hořely ohně na ulicích a radikálové požadovali smrt křesťanky Asie Bibi za údajné rouhání vůči islámu, poté, co ženu pakistánský nejvyšší soud osvobodil je v zemi zatím klid.
Pakistánští politici tento klid označují za přelomový. Jeho důvodem může být středeční zatčení více než 90 členů extremistických islámských stran, které mělo opakování říjnových výtržností zabránit.
Poslankyně za vládnoucí stranu Kanwal Shauzab absenci protestů přisoudila nejen zatýkání, ale i pečlivějšímu sledování sociálních sítí. Pakistán byl kvůli výtržnostem extremistů kritizován a hrozilo mu, že přijde o americké peníze.
“Každý ví, co se stalo před třemi měsíci. Ale poté se zvýšil monitoring sociálních sítí a vůči těm, kdo podněcovali lidi, byla přijatá okamžitá opatření,” řekla . Z toho vyplývá, že ti největší křiklouni byli zatčeni a ostatní dostali strach.
Podle poslankyně případ Bibi stále rozděluje společnost a bude trvat, než se tyto rány ve společnosti zahojí. Za přelomový označil rozsudek i poslanec Aziz za Muslimskou ligu Nawaz. Ukazuje to, že muslimský Pakistán je přinejmenším rozdělený na umírněné a radikály, a umírnění jsou nyní u moci a proti radikálům postupují.
Konečně, hrozby extremistů, že zabijí Bibi, jejího advokáta a soudce nejvyššího soudu představovaly přímé ohrožení právního státu a ten musel jednat. Když pak byla Bibi v úterý definitivně zproštěna viny, a extremisté začali znovu volat po výtržnostech, stát okamžitě zasáhl a jejich vůdce zavřel. Podle některých médií Bibi již opustila Pakistán a je v Kanadě.
Nicméně Pakistánu zůstává problém s jeho zákony. Protože Bibi byla osvobozena proto, že soud došel k závěru, že se proti zákonu neprovinila, a ne, že zákon je špatný. Pokud by se někdo dopustil skutečného rouhání, v Pakistánu mu stále hrozí trest smrti.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější