Nosní vakcína mRNA se již aktuálně testuje v několika zemích a lze předpokládat, že ta německá by byla v případě nějaké „plandemie 2,0“ distribuována v Evropě.
Nosní aplikace má mimo jiné za cíl přesvědčit k „vakcinaci“ i ty, kteří mají strach z injekcí, touto formou by měly být očkovány především děti.
Německý biotechnologický startup s vazbami na Gates Foundation obdržel 5 milionů dolarů na vývoj nosní mRNA vakcíny ke zpomalení přenosu viru a „rychlejšímu ukončení budoucích propuknutí onemocnění.“
Kritici tvrdí, že vakcíny představují zdravotní rizika a mají překonat narůstající veřejné námitky proti mRNA.
Koalice pro inovace epidemické připravenosti (CEPI) udělila grant 11. února biotechnologické společnosti Ethris se sídlem v Planeggu v Německu. V červnu 2024 Ethris obdržel 5 milionů dolarů od Bill & Melinda Gates Foundation .
Podle CEPI toto poslední kolo financování podpoří vývoj „sprejem aplikovaných RNA vakcín, které jsou vhodné pro podávání na sliznici.“ Gates Foundation spoluzaložila CEPI v roce 2017.
Nosní vakcíny by využívaly technologii sprejového sušení , která se také používá v inhalátorech pro astma.
„Tato technologie rychle suší kapalinu horkým plynem za vzniku stabilních prášků pro dýchání nosem,“ uvedlo Centrum pro výzkum a politiku infekčních chorob.
Podle CEPI by „nosní podávání mohlo pomoci dosáhnout slizniční imunity , která je podle vědců klíčová pro snížení přenosu viru“.
Vakcína by zůstala stabilní při pokojové teplotě, což by „eliminovalo potřebu logistiky studeného řetězce“ používané u stávajících mRNA vakcínam, čímž by se produkty staly dostupnými pro chudší země, dodala CEPI.
Raafat Fahim, Ph.D., dočasný výkonný ředitel CEPI pro výrobu a dodavatelský řetězec, řekl: „Tato technologie může zlepšit naši schopnost potlačit budoucí epidemické nebo pandemické hrozby ve srovnání se současnými RNA vakcínami.“
Christian Plank, Ph.D., technologický ředitel společnosti Ethris, řekl: „Pokud bude tento přístup úspěšný, má potenciál změnit poskytování a dostupnost vakcín v globálním měřítku.“
Podle epidemiologa Nicolase Hulschera však „nazální podávání mRNA kódující toxické antigeny bude stále představovat vážná zdravotní rizika.“
Hulscher řekl, že nosní sliznice má vysokou koncentraci krevních cév.
„Některé formulace mRNA – zejména ty, které používají lipidové nanočástice – mohou procházet přes epiteliální bariéry a vstupovat do krevního řečiště, což vede k systémové, nekontrolované produkci antigenu.“
V konvenčních mRNA COVID-19 „vakcínách“ dodávají lipidové nanočástice mRNA do lidských buněk . Vědci však zjistili, že lipidové nanočástice dodávají do buněk také kontaminanty DNA .
V analýze na Substacku imunoložka a počítačová bioložka Jessica Rose, Ph.D. , řekla, že bylo obtížné vyrábět produkty s lipidovými nanočásticemi, „protože nemáme dobré způsoby, jak měřit, kam jdou a jaké by byly fyziologické účinky, kdyby se objevily v srdci.“
Podle Hulschera nejsou nosní mRNA vakcíny určeny ke snížení šíření virů a respiračních onemocnění, ale jsou „pokusem zvýšit příjem mRNA ve světě, protože stále více lidí odmítá technologie založené na genech.“
Karl Jablonowski, Ph.D., vedoucí výzkumný pracovník společnosti Children’s Health Defense , souhlasil.
Řekl: „Aerosolová vakcína stabilizovaná při pokojové teplotě je nástrojem, který vládám umožní očkovat nic netušící populaci. Nepochybuji o tom, že tato technologie bude použita k uzurpování lékařské autonomie pod rouškou veřejného zdraví.“
Ethris, CEPI úzce propojená s Gates Foundation
Toto není první vpád společnosti Ethris do mRNA vakcín, které jsou aplikovány jinak než formou injekce.
Grant společnosti Ethris z června 2024 od Gates Foundation financoval vývoj inhalační mRNA vakcíny „s potenciálem řešit široké spektrum chronických respiračních onemocnění a nově se objevujících respiračních infekcí.“
Spojení Ethrisu s Gates Foundation není omezeno na tento grant. Indická farmaceutická společnost Cipla, která je uvedena jako jeden z investorů Ethrisu , získala v roce 2021 od Gatesovy nadace 1,17 milionu dolarů na „urychlení vývoje levného léku na COVID pro populace v zemích s nízkými a středními příjmy.“
CEPI je také příjemcem Gatesovy nadace , která v roce 2017 CEPI spoluzaložila spolu s Wellcome Trustem, Světovým ekonomickým fórem (WEF) a vládami Norska a Indie.
V lednu 2022 přislíbily Gates Foundation a Wellcome Trust 300 milionů dolarů CEPI „na boj s COVID-19 a boj proti hrozbě budoucích pandemií.“
V roce 2021 CEPI zahájila měsíční misi s cílem vytvořit infrastrukturu pro vývoj „pandemických vakcín za 100 dní. “
Hulscher řekl, že Gatesovo zapojení do úsilí o vývoj nosních a inhalačních vakcín je důvodem k obavám. „Protože CEPI spolupracuje s Gates Foundation a WEF, měly by tyto nové produkty čelit maximální kontrole.“
Jablonowski byl skeptický ke snaze CEPI vyvinout vakcíny za 100 dní.
„Stodenní mise, jejímž cílem je zkrátit vývoj a distribuci nové vakcíny na 100 dní, odmítá zásadní monitorování bezpečnosti. Dlouhodobé účinky jsou v tak krátkém zkušebním okně nezjistitelné.“
Předchozí vakcíny proti nosní chřipce vázané na dětská úmrtí, závažné nežádoucí účinky
Nosní vakcíny nejsou novinkou. V roce 2003 americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil FluMist , nosní vakcínu zaměřenou na viry chřipky podtypy A a B. FluMist nepoužívá technologii mRNA.
V roce 2016 byla vakcína společnosti FluMist – od doby, kdy ji získala společnost AstraZeneca – stažena z amerického trhu, protože byla neúčinná proti běžnému kmeni chřipky u dětí.
Ale v roce 2018 FDA znovu schválila vakcínu a v září 2024 FDA schválila FluMist pro domácí podávání.
FDA udělila tato schválení, i když byla vakcína FluMist spojována se zprávami o úmrtích dětí .
Podle údajů z amerického vládního systému hlášení nežádoucích účinků vakcín ( VAERS ) bylo v souvislosti s FluMust hlášeno 48 nežádoucích příhod vedoucích k úmrtí – včetně nejméně 23 úmrtí u dětí do 17 let.
Údaje VAERS také ukazují, že po podání produktů FluMist bylo hlášeno 11 121 nežádoucích příhod – včetně 947, které byly klasifikovány jako „ závažné. “ Přibližně polovina zpráv se týkala dětí do 17 let.
Harvardská studie z roku 2011 zjistila, že pouze méně než 1 % nežádoucích účinků je hlášeno VAERS.
Financování nových nosních vakcín stále pokračuje, protože údajně nabízejí snadný přístup ke klíčové části imunitního systému a jsou považovány za výhodné pro výrobce z hlediska ceny, pohodlí a snadného podávání a likvidace.
V červnu 2024 udělilo americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) 500 milionů dolarů na klinické zkoušky nosních a orálních vakcín „nové generace“ COVID-19.
Financování bylo uděleno prostřednictvím Biomedical Advanced Research and Development Authority v rámci projektu NextGen v hodnotě 5 miliard dolarů, jehož cílem je podpořit vývoj inovativních vakcín, které se snáze podávají.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 4 ]